Лідери Сполучених Штатів пообіцяли своє сприяння у розвиткові української економіки і в один голос відзначили, що Україна ще не мала такої команди реформаторів. Про те, що такі заяви – не просто дипломатичні люб’язності, свідчать конкретні угоди, які привезла додому українська делегація. Арсеній Яценюк разом із керівником Міністерства торгівлі США Пенні Прітцкер провели у Вашингтоні перший двосторонній діловий форумі – участь у ньому взяло чимало компаній із світовим ім’ям. Результати форуму засвідчили, що іноземці не бояться ризикувати своїми статками і вкладати гроші в український бізнес. А вони дуже обережні у таких питаннях, тож готовність працювати з Україною свідчить про те, що американські інвестори вірять в реформи і підтримують курс українського уряду. Так, найбільша у світі компанія, яка займається продуктами харчування, Cargill, заявила про намір збудувати у порту “Південний”, що в Одеській області, зерновий термінал. Інвестиції у цей проект складуть близько 100 млн. дол. А незалежна компанія з видобутку газу “Фронтера” домовилася з “Нафтогазом” про спільну розвідку та розробку нафти та газу України. Про плани вийти на український газовий ринок заявила і американська компанія TrailStone.
Це означає, що прогнози Арсенія Яценюка про те, що Україна стане повністю незалежною від російського газу до 2025-го року, можуть справдитись набагато швидше. Тож невдовзі Кремль вже не зможе шантажувати нас відключеннями газу. Домовились на форумі і про низку кроків у аграрному секторі – йдеться про побудову “з нуля” заводу з переробки та підготовки насіння і інвестиції у зернові термінали. В українського уряду великі плани: голова Кабміну вважає, що ми маємо бути не просто світовою житницею, а й продавати готові продукти і захоплювати зовнішні ринки. “Разом зі Сполученими Штатами Америки ми взагалі можемо визначати продовольчу політику світу”, - наголосив прем‘єр. Щоб втілити ці плани у життя необхідна потужна сучасна техніка – американські партнери зараз розглядають можливість продажу Україні такої техніки на пільгових умовах.
А продавати свої продукти харчування Україна зможе, зокрема, на ринку Канади – угоду про зону вільної торгівлі між Києвом та Оттавою якраз і було підписано під час візиту Арсенія Яценюка. Експерти відзначають, що ця угода – найбільший успіх України з часу підписання угоди про асоціацію з ЄС. Відтепер українські виробники олії, цукру, а також одягу, металу і чималої кількості інших товарів зможуть постачати свою продукцію до Канади без мит - угода про зону вільної торгівлі відкриє для наших підприємців 98% канадського ринку. “Росія нам закрила ринок для промислових товарів, Канада – відкрила”, - відзначив Арсеній Яценюк після підписання угоди. Окрім того, Канада надасть Україні і технічну допомогу, щоб зробити українську індустрію конкурентною. Тож Україна ще більше зміцнить свої позиції на світовому ринку, а це означає зростання кількості робочих місць і подальший розвиток вітчизняної економіки.
Успішним став і візит Арсенія Яценюка до Лондона: зустріч прем’єрів України та Великобританії в офіційний резиденції керівника уряду Великої Британії стала першою за 15 років. Прем’єри домовились про допомогу в реформі правоохоронних органів, митниці, залученні британських експертів для боротьби з корупцією. Йшлося і про зміцнення співпраці в оборонній сфері і в сфері стратегічних комунікацій.
Тож додому український прем’єр повернувся не лише із грубим стосом підписаних угод, але й запевненнями світових лідерів у тому, що вони зацікавлені в розвитку України і всіляко її підтримуватимуть. На тлі воєнного конфлікту і спадку режиму Януковича це найкраща оцінка роботи нинішнього Кабміну. І якщо світові лідери вірять в майбутнє України, то може, нарешті, в нього слід повірити і українцям?