53 сесія міської ради проходила неспокійно, тим паче, коли на носі кінець каденції та місцеві вибори. Кожен з обранців-кандидатів прагнув показати себе як найкраще. Було розглянуто понад сотню запитань, більшість з них були майновими, окрім того обранці вислухали представників громади, які прагнули відстояти свої права в тому чи іншому запитанні.
Серед усіх проблем, що підлягали розгляду варто виділити ті, що були найбільш гучними, так народний обранець Олександр Курсик був вкрай схвильований подіями в Мукачевому та у Львові. Як результат, він вимагав, щоб до сесійної зали було запрошено начальника Рівненського МВ УМВС у Рівненській області Василя Зелінського. Останній прибув лише через 2 години й доповів, що наразі у Рівному здійснюються всі заходи щодо безпеки, окрім того проводяться регулярні тренування по діям у разі виявлення вибухонебезпечних пристроїв.
Питання до начальника міліції були не лише у Курсика, а й у депутата Анатолія Чугуєвця. За його словами, у будинку по вулиці Мірющенка 52, так звані “чорні ріелтори”, постійно вибивають вікна та руйнують майно, при цьому міліція на це ніяк не реагує. Коли ж Чугуєвець сам зателефонував до міліції, то до будинку прибула слідча група, яка замість затримання, привіталася з людьми, які руйнували будинок. Василь Зелінський відповів, що по цьому питанню згодом буде даватися правова оцінка.
Володимир Хомко доніс до відома присутніх інформацію про зміну функції жеків, оскільки тепер цим займатиметься громада. Окрім того, він наголосив, що про це майже ніхто нічого не знає. Згодом багатоквартині будинки будуть переведені з балансу ЖЕКа на баланс ОСББ, і кожна громада багатоквартирного будинку піклуватиметься про свій дім сама. Мешканці повинні будуть обрати компанію, яка їх обслуговуватиме. Якщо ж цього не станеться, то мер міста в кінці року забов’язаний оголосити конкурс на надання послуг. Все це ставить власників будинків у доволі скрутне становище, оскільки всі послуги щодо обслуговування обійдуться мешканцям в значну суму.
Щодо другого пленарного засідання, то на ньому головною подією стало прийняття рішення про виділення мільйона гривень обласному бюджету у вигляді субвенції. Все це, задля розвитку рівненського футболу. Цю, так звану схему, очільник міста вигадав разом з головою Рівненської обласної федерації футболу Олексієм Хахльовим. Пан Хомко пояснює це тим, що завдяки міському бюджету виділити кошти на фінансування “Вересу” неможливо.
Окрім цього, коли мова зайшла про обласну раду, в черговий раз пролунало чимало критики. Зокрема депутата Паладійчука дуже дивувала позиція області, а Олександр Лащук звинуватив обласну раду у цинізмі.
Окремою темою став розподіл перевиконання бюджету за перше півріччя 2015 року. Сума в сімдесят мільйонів була розподілена швидко і без конфліктів. Ми запитали депутата міської ради Марьяна Году про його думку стосовно цього процесу:
- Розподіл грошей, це такий процес, який ніколи нікого не задовольняє. Це логічно, тому що кожен депутат прагне отримати на свій округ більше фінансування. Щоправда, в нас є бюджетна комісія, яка спрацювала фахово, і тому сама процедура розподілу коштів пройшла спокійно. Що ж стосується моєї думки, то вважаю – перевиконані кошти правильніше було витратити на здійснення великих інфраструктурних проектів, а не ділити між десятками невеличких програм, хоча і вони вимагають фінансування. Однак, рано чи пізно вирішувати серйозні інфраструктурні проблеми місто буде змушено, і тому, чим раніше ми почнемо ними займатися тим буде краще для рівнян.