Е-102, тартразин. Це жовтий барвник, який за природою відноситься до кам’яновугільного дьогтю і промислових відходів. Його додають в кольорове желе, соки, жувальні солодощі, цукерки, суфле, карамель, рулети, мармелад, морозиво, йогурти, гірчицю та інші продукти, які мають характерний жовтуватий відтінок. Може стати причиною розвитку мігрені, астми, свербіння шкіри і проблем із зором. Також робить негативний вплив на дітей – вони можуть стати дратівливими і набути проблем зі сном.
Е-104, жовтий хіноліновий. Лимонно-жовтий барвник, який може міститися в кремах для тортів, кольоровому драже, копченій рибі, кольорових жуйках і навіть льодяниках від кашлю. Стає причиною дерматиту та свербіння шкіри, впливає на дітей так само, як і попередня добавка.
Е-110, жовтий “сонячний захід” FCF, оранжево-жовтий S. Помаранчевий барвник. Додається в “кольорові” солодощі, напої, супи в пакетах, прянощі. Часто провокує алергію, нежить, проблеми з диханням, болі в животі, нудоту. Провокує неспокій у дітей. У багатьох країнах є забороненим компонентом.
Е-122, азорубін, кармуазін. Це барвник червоно-коричневого відтінку. Його вміщують в собі деякі кондитерські вироби, соуси і напої такого кольору. Може провокувати висипи і алергічні реакції. Украй небезпечний для астматиків.
Е-124, понсо 4R (яскраво-червоний 4R), червоний. Барвник червоно-оранжевого відтінку. Його містять кондитерські виробів, газованої води і соуси даного відтінку, салямі, заправки для салатів. Його відносять до канцерогенів. Може сильно загострити бронхіальну астму.
Е-129, червоний спеціальний. Помаранчевий барвник, який містять солодощі, газовані води і соуси. Може викликати алергію і навіть рак. У 9 країнах Європи він геть заборонений.
Е-211, бензоат натрію. Консервант, який має властивості антибіотика і підсилювача відтінку. Його також містять газовані води, соуси, рибна паста, лососеве масло, солодощі, морозиво і деякі морепродукти. Стає причиною алергії, особливо, якщо потрапляє в організм у небезпечній комбінації з добавкою Е-100.
Як ми бачимо, наслідки можуть бути дуже небезпечними. Чим ми можемо собі допомогти? Уважно читайте склад продукту на упаковці, особливо там, де він написаний маленькими, ледве помітними літерами.