№732 від 13.11.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#Дачнику ОБРІЗКА ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ КУЛЬТУРЗдійснюйте обрізку дерева секатором або садовою пилкою; Відстань між крайніми гілками першого і другого ярусів повинна бути в межах 0,6-0,8 м, між гілками другого і третього ярусів – 0,2-0,4 м. Вирізайте усі гілки, що не увійшли в яруси; Кут відходження гілки від стовбура повинен бути не менше 45˚. У нижньому ярусі залиште 3-4 найбільш розвинуті кістякові гілки, розташовані на рівних кутах одна від одної, на верхніх ярусах – до 2 гілок. Виріжте на кільце (повністю) інші великі гілки. Не зрізайте верхівки молодих пагонів, на яких знаходиться максимальна кількість квіткових бруньок; СПРИЯТЛИВИЙ ПЕРІОД ДЛЯ ОБРІЗКИ ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ:
ДЕРЕВА МІСЯЦІ Яблуні, груші Лютий, березень, серпень Сливи Лютий, березень Вишні, малина, барбарис, кизильник Липень, серпень Ожина Березень, квітень Виноград Березень, липень, серпень Агрус, смородина Березень, вересень
Обріжте найгрубіші (найстарші) гілки. Підпиляйте знизу велику гілку до появи опору рухові пилки (приблизно до половини товщини), а потім пиляйте зверху, відступивши в гору на гілці на 6-7 см.; Захистіть товсті зрізи садовим ножем, і замажте садовим варом/садовою замазкою/бордоською маззю (мідний купорос і негашене вапно 1:1, змішані із соняшниковим маслом до консистенції сухої пасти), густою олійною фарбою, розведеною в соняшниковому маслі; Укоротіть прирости продовження кістякових гілок на 1/4 -1/5 їхньої довжини. Залиште зовсім слабкі прирости без обрізки, переводячи їх на плодоносіння. Підріжте кістякові розгалуження таким чином, щоб їхня довжина складала 1/2 - 2/3 довжини несущої гілки від вершини до місця відростання кістякового розгалуження; Використовуйте систему підпірок і мотузок, які зафіксовують гілки в горизонтальному положенні, для плодоносіння. Відріжте небажані кістякові відгалуження і пагони на розвинутій бічній гілці, а однолітні пагони – на зовнішню бруньку, розташовану із зовнішньої сторони пагона. Не обрізуйте коротко річні прирости. Секатор ставиться лезом до дерева (упором до зрізаної гілки). Тобто на гілці, що залишається рости не має бути вм'ятини від упора секатора.
Позначення на малюнку А — обрізування після посадки саджанця без крони (ліворуч), з кроною (праворуч); Б — обрізування дерева після першого року росту; В — обрізування після другого року росту; Г-Д — обрізування після третього-четвертого років росту; Е — крона дерева після закладання скелетних гілок і видалення центрального провідника. Округлі крони яблуні, груші, сливи формують за розріджено-ярусною або поліпшеною комбінованою схемою з 4-5 скелетними гілками першого порядку (в першому ярусі розміщують 2-3 гілки із суміжних бруньок; наступні скелетні гілки розташовують поодиноко через 70-80 см від верхньої гілки ярусу і через 50-60 см одну від одної). На скелетних гілках першого порядку формують 5-6 скелетних гілок другого порядку. Після закладання всіх скелетних гілок крона сформована, тоді видаляють центральний провідник над верхньою одиночною 2-3-річною скелетною гілкою. У період повного плодоношення висота дерев на сильнорослих підщепах не повинна перевищувати 3-3,5 м.
Коментарі (0):
|
© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |