Олег Ляшко разом з колегами послідовно відстоював це питання у Верховній Раді і врешті змусив депутатів прийняти рішення, яке унеможливить розбазарювання землі, як мінімум, на рік. Політик неодноразово наголошував: продавати рідну землю – все одно, що продавати рідну матір. Власне це було однією з головних вимог Тарифного Майдану, на який людей вивело свавілля влади.
“Якби ми не прийняли це рішення - вже з нового року влада б розпочала дерибан землі. Викупили б у селян паї за копійки, а потім за мільярди перепродали китайцям. Я не допущу, щоб українці стали батраками на власній землі!”, - твердо заявив політик.
Олег Ляшко переконаний: щоб заробити на земельних ділянках, їх не потрібно продавати - можна вирощувати на них продукцію чи здавати в оренду. Головне – щоб українці лишалися господарями на власній родючій землі, яка є нашим не меншим скарбом, ніж нафта в Арабських Еміратах.
Взагалі сільська тема дуже близька Ляшку. Політик не соромиться свого сільського минулого, а навпаки – з гордістю про нього розповідає. Так, ще дитиною, приїжджаючи в село на канікули до бабусі, він пас корів, за що отримував свої перші гроші. А розпочав свій трудовий шлях майбутній відомий політик скотарем колгоспу “Прогрес”, що у селі Лизівка Білокуракинського району на Луганщині. Тож не дивно, що йому болять проблеми простого народу, про які він знає з власного досвіду.
Не менше за землю турбує головного опозиціонера й питання ціни на продукцію селян. У той час, коли інші політики не знають, скільки коштує пляшка молока у магазині – Ляшко чудово знає, за скільки фермери здають цей продукт і за скільки його продають у магазині. Політика обурює, що великі компанії наживаються на селянах, не цінуючи їхню важку працю.
“У людей молоко купляють по 2,8 грн/л, а в магазині його продають по 15 грн! Я вимагаю від парламенту ввести мінімальну закупівельну ціну на цей продукт хоча б на рівні 4-4,5 грн/л. Праця селян повинна гідно оплачуватися!”, - наголосив радикал.
Також політик обурюється бажанням уряду скасувати пільговий режим оподаткування для сільгоспвиробників з нового року. Каже, більш безглуздої ідеї годі й вигадати.
“Я кістьми ляжу, але не дам уряду забрати у селян пільговий режим оподаткування. Я та моя команда робимо все, щоб захищати інтереси людей села, людей праці. Не буде села – не буде майбутнього в України”, - наголосив радикал. І додав, що урядовцям і депутатам частіше потрібно бувати в областях та цікавитися, як живуть прості люди, перш ніж проводити псевдореформи, що приводять до вимирання села.