Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №261 від 12.10.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Варто знати

»Ми лікуємо опіки, а не пасіку тримаємо»

»Ми лікуємо опіки, а не пасіку тримаємо»

Вогонь, як магніт, приваблює дітей

Нещодавно з блоку реанімації Рівненського обласного центру лікування опікової травми мама самовільно забрала трирічну дитину майже з п’ятдесятьма відсотками опіків шкіри… і повезла до якоїсь рівненської знахарки-цілительки.

Лікарі, вивівши дитя з опікового шоку, майже три тижні доглядали його, як рідне, тепер прикро вражені такою поведінкою несвідомих батьків і впевнені, що згодом дитину повернуть до них на долікування. Але невідомо, чи тоді нещасну дитину вже вдасться повернути до життя. Кажуть, цей випадок не перший у практиці лікарів-комбустіологів.

Про те, чому трапляються такі прояви середньовічного невігластва в наших краях, кореспонденту “РР” розповів завідувач обласного центру опікової травми, пластичної та косметичної хірургії, заслужений лікар України Олег КИРИК (на фото).

- З моменту переводу опікового центру на базу обласної лікарні, у 1989 році, ми, вперше в Україні, створили умови блочного розміщення хворих. Тому в нас є блок інтенсивної терапії, блок лікування дорослих і окремий блок для діток та інші. Нині у нас лікується 39 хворих, з них одинадцятеро - діти з опіками.

Як правило, найчастіше діти зазнають опіків від полум’я, коли без нагляду дорослих намагаються запалити газову плиту, або просто, граючись, труть сірники, від яких займається їхній одяг. Вогонь, як магніт, приваблює дітей, а необережність призводить до непоправного.

Опіки, які вражають до 10 відсотків поверхні шкірних покривів, характеризуються як місцеве ушкодження. Значніші опіки, II-IV ступеня, які вражають 25-30 відсотків поверхні тіла і більше, викликають значні зміни в організмі й називаються опіковою хворобою. А сама опікова хвороба має три стадії. Найагресивніша стадія опікового шоку настає в момент опіку і триває близько трьох діб.

Дорого, але ефективно

- Це тоді, коли людині найбільше доводиться платити за лікування?

- Лікування обпечених ми починаємо із проведення протишокових заходів і боротьби з токсемією. Справді, це лікування дороге. Вартість, залежно від ступеня опіку і його площі може сягати багатьох тисяч гривень. Особливо дорогими є білкові препарати, антибіотики, разова доза яких коштує чотириста гривень.

Але при правильно обраній стратегії лікування людина повноцінно видужує і не має хронічних хвороб, які переслідували б її усе подальше життя. Наприклад, при неадкватному лікуванні трапляються різні ускладнення - рука приростає до грудної клітки або підборіддя - до шиї… Тому, з першого ж дня, ми боремося з ускладненнями. Адже опіковий шок характеризується важкими гемодинамічними розладами, пов’язаними із втратою чималої кількості плазми крові й токсичною дією продуктів розпаду тканин.

Що й казати, при опіках страждають абсолютно всі органи, особливо порушуються функції печінки. Організм зневоднюється, розвивається анемія тощо. Розвиткові інфекційних ускладнень сприяє наявність великої поверхні рани і зниження опору організму. Тому-то перебіг і тривалість хвороби залежить від правильності і своєчасності проведення терапії опікової хвороби. Тоді жодних грошей не шкода.

А Данило лікує медом...

- Чому все-таки йдуть до знахарів, щоб дешевше було, чи що?

- Імовірно, що так. Але повірте, згодом виходить дорожче. Ось іще один характерний приклад із моєї практики: у нас лікувався хлопчина-сирота з Гощанського району зі значними опіками. Лікування йшло за схемою, уже готували хлопця до пересадки шкіри. І тут, без нашої згоди, родичі забирають його і везуть у Сарненський район до самозваного апітерапевта-цілителя Данила. Пробув там наш сирота зо два місяці, і рідня платила щодня по 30 гривень.

При цьому кілька хворих, яких Данило лікував продуктами бджільництва, самі собі навіть їжу на плиті готували, і прибирали, та все чекали цілющого видужання. А коли очікуваного не сталося, родичі з сусідами привезли хлопця назад до нашого центру. Однак, такого алергізованого, що нам довелося декілька разів пересаджувати юнакові шкіру і виправляти різні контрактури - вирівнювати руки, ноги в колінах тощо.

- Алергізація - це результат лікування медом?

- Так. Хоча ми не заперечуємо лікування продуктами бджільництва загалом. Адже, наприклад, такі мазі справді стимулюють загоєння, але закритої опікової рани, там, де є поверхневі опіки, просто червона шкіра та пухирці на ній.

Та ми в нашому опіковому центрі про все це знаємо і тримаємо руку на пульсі лікування опіків, а не просто експериментуємо із бджолами! Нещодавно отримали запрошення на ХІІ Міжнародний конгрес комбустіологів аж у Ріо-де-Жанейро, де лише ми мали представляти Україну. Світових спеціалістів з опіків зацікавила наукова праця щодо використання свинячої шкіри для лікування опікових ран, авторами якої є лікарі центру П.Соловей, О.Кирик та В.Барчук. На жаль, не поїхали через звичну для українських лікарів проблему - відсутність фінансів.

Поради при опіках

• У жодному разі не застосовуйте ніяких жирів, та білків. Найперше, що треба попеченому - холодна вода хвилин на 20, і якомога більше, щоб опік не поглибився;

• Можна використати горілку, наклавши компрес на рану, щоб опік не інфікувався. Але ніяк не спирт!

12.10.2006Ольга ЯРОШ


Переглядів: 1151

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22513)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18450)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15456)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15196)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15064)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14948)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14925)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14679)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14652)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14528)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14469)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14123)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14088)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (634)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (82)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (79)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (73)
• Проблеми з пам’яттю: (70)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (70)
• Чи можна нагрівати мед? (69)
• Рецепт домашніх патчів (67)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (66)
• Фундучна картопля (65)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"