На нього завітали голова Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук, перший заступник голови Рівненської обласної ради Микола Драганчук, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради Алла Черній, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Григорій Таргонський, депутат Рівненської обласної ради від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Свисталюк, голова Рівненського обласного об`єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Іван Вєтров, а також юристи Рівненської державної адміністрації. Мета – пришвидшити конкурс щодо вибору ректора і привести заклад у звичне русло роботи. «Тут зібралися всі ті, від кого залежить функціонування інституту, – говорить Олександр Корнійчук. – У нас є спільне завдання: Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти має бути вищим навчальним закладом. Я вас дуже прошу, забудьте всі «страшилки» про те, що ми закриємо інститут, або ж розпустимо трудовий колектив. Був підписаний протокол, за яким ми всі маємо працювати. Щодо того, на кого покласти обов’язки керівника інституту: голова обласної ради має право призначати очільника на три місяці. У перехідний період – до виборів ректора – заступати його має та людина, яку вибираєте ви і яка здатна виправдати ваші очікування. Першого травня контракт із попереднім ректором Дмитром Симаком завершився. Але в нього є всі шанси через два місяці взяти участь у виборах ректора. І, якщо ви за нього проголосуєте, то так і буде. Я підтримаю ваш вибір». Іван Вєтров додав: «Ніяких ризиків немає. У нас є понад два десятки працівників, які мають наукове звання. Поки буде «перехідний період», вони зможуть довести своє право взяти керування інститутом у свої руки». Також звучали питання, які стосувалися нового статуту РОІППО. Працівники закладу скаржилися, що немає гарантії, що статут дасть змогу оголосити незалежний конкурс на посаду ректора. Адже на кожних зборах люди чують різне від одних і тих же осіб… Олександр Корнійчук повідомив, що статут буде прийнято на засіданні сесії Рівненської обласної ради. У свою чергу, Сергій Свисталюк так висловився про поліпшення статуту: «Те, що вносите тільки положення щодо вибору ректора – це одна справа. Та чи відповідає статут закладу Закону України «Про освіту»? Якщо державний реєстратор при великому бажанні – те, що в нас відбувалося вже протягом декількох років – скаже, що статут не відповідає Закону, то він не буде зареєстрованим. Тобто, обрання ректора затягнеться на декілька місяців чи й років. У мене є пропозиція до колег: представники колективу разом зустрінуться з юридичною службою відділу освіти та обласної ради, можливо, з державним реєстратором і прорахують усі ризики. Це потрібно для того, щоб не виникло ситуації, що «статут не відповідає вимогам чинного законодавства».
Олександра НАГОРНА
Ситуація навколо інституту післядипломної освіти, на жаль, типова для багатьох наших комунальних закладів і не тільки освітянських. Тому ми попросили прокоментувати дану ситуацію голову фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» в Рівненській обласній раді Оксану Лозову.
– Дійсно, ситуація в РОІППО доволі проблемна. В чому коріння конфлікту? Річ у тім, що ми маємо типовий приклад застосування подвійних стандартів. Якщо колишній керівник цього навчального закладу пан Лавренчук задовольняв нашу обласну владу, то чомусь останні не звертали увагу на те, що при його призначенні не були витримані усі норми чинного законодавства. Тільки керівник змінився, як про них згадали. Однак важливіше інше. Чомусь абсолютно ігнорується думка трудового колективу. Є законна і демократична процедура обрання керівників навчальних закладів і обов’язок влади – дотримуватися її. Тоді можна запобігти багатьом конфліктам. Також є депутати обласної ради, яких обрали мешканці Рівненщини для того, аби вони відстоювали інтереси громади. Звісно, це дуже не подобається нашій адміністрації, очільників якої ніхто на свої посади не обирав, а призначав. Звісно, їм мати справу з представниками громадськості, якими є депутати, некомфортно. Нині фактично йде боротьба за те, щоб знову перетворити обласну раду в слухняний «відділ» ОДА, який би лише підтверджував усі рішення адміністрації. Наша фракція виступає категорично проти цього. Скажу більше, мені соромно за деякі фракції в нашій раді, які погодилися виконувати роль статистів. Думаю, що виборцям це потрібно пам’ятати і на наступних виборах треба бути дуже прискіпливими, аби такі «обранці» в обласну раду більше не потрапляли.. Що ж стосується ситуації в інституті післядипломної освіти, то чим скоріше відбудуться прозорі вибори ректора, тим краще.