Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №786 від 24.11.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Що потрібно знати про перепелині яйця

Що потрібно знати про перепелині яйця

Прийнято вважати, що перепелині яйця є більш здоровою альтернативою «традиційним» курячим яйцям. Але чи дійсно варто переплачувати за таку продукцію?

Чи дійсно вони корисніші за курячі

Що стосується вмісту вітамінів, то яйця цих різних представників практично ідентичні. Зате в перепелиних яйцях у кілька разів більше заліза, ніж у курячих, а також у них досить багато магнію.

Магній - цінна речовина, але нема рації налягати на яйця, щоб його заповнити, тому що його досить і в інших продуктах, особливо в крупах.

Давайте порівняємо в цифрах:

- в 100 г перепелиних яєць 32 мг магнію,

- у курячих - усього 12 мг,

- у горіхах кеш’ю - 257 мг

- у креветках - 51 мг

- у гречці - 229 мг.

На добу людині для здорового самопочуття необхідно близько 400 мг магнію.

Із цього нам зрозуміло, що нема сенсу їсти яйця для того, щоб заповнити дефіцит саме магнію в організмі.

А от розглядати перепелині яйця як постачальника заліза - варто. Вони в тандемі з м’ясними продуктами й овочами, є його головними постачальниками для організму.

В 100 г перепелиних яєць міститься близько 3,2 мг заліза, а добова норма його споживання дорівнює 15-20 мг.

Але найголовнішою перевагою перепелиних яєць перед курячими є їх екологічність і безпека! Справа в тому, що у курячого яйця дуже тонка, пориста шкаралупа. Протягом 10-30 хвилин з поверхні шкаралупи - послід, бруд, інфекції і просто бактерії здатні проникнути усередину яйця. А от у перепелиних усе зовсім навпаки, шкаралупка такого яйця набагато щільніша і бактеріям уже не можна так просто пробратися всередину!

Кому шкідливо їх їсти

Численні дослідження наукових інститутів, опубліковані на сьогоднішній день, дозволяють нам говорити про те, що немає таких захворювань, при яких одні яйця потрібно заміняти іншими.

Часто люди, які страждають від алергійних реакцій на білок або жовток курячого яйця, бачать альтернативу у вживанні яєць перепелиці. Але це розповсюджена омана: за останніми даними люди з алергією на яйця курки в 70% так само будуть мати алергійну реакцію й на перепелині.

Тому, можливо, варто спробувати замінити курячі яйця перепелиними, але з обережністю й під контролем. Також необхідно пам’ятати, що все добре в міру, і навіть здоровим людям не варто з’їдати більше 3-4 курячих яєць на тиждень і 12 перепелиних.

Як вибирати перепелині яйця

Потрібно завжди уважно оглядати яйця перед покупкою. Варто звернути увагу, щоб усі яйця були цілими без тріщин, посліду та бруду.

Тому що перепелині яйця це не найбільш затребуваний покупцями продукт, то є велика ймовірність зіткнутися з продукцією з минулим строком придатності. Тому особливо уважно вивчаємо маркування і прагнемо вибрати як можна більш свіжі перепелині яйця: чим менший час пройшов з дати фасування, тим більше користі від уживання такого продукту, тому що від тривалого зберігання кількість живильних речовин поступово зменшується.

У середньому яйце перепелиці важить від 10 до 12 г, тому сортування їх за вагою досить умовне й на сьогодні суворих Держстандарт значень не має. У супермаркеті можуть уточнювати вид перепелів. Дехто стверджує, що найкориснішими є яйця від японського виду перепелів. Насправді це не доведено й швидше за все є комерційним ходом.

За строком зберігання розрізняють дієтичні й столові перепелині яйця. Користь, зрозуміло, більша в дієтичних яєчках, тому що їхній строк зберігання не перевищує п’яти днів. Яйця перепелиці не тухнуть, а висихають. Тому, щоб визначити наскільки свіжий продукт, просто спробуйте його на вагу. Несвіжі яйця легкі, пористі й нібито порожні усередині.

Удома яйце можна опустити в сильно солону воду. Свіже яйце опуститься на дно, а те, що довго зберігається, спливе. Тобто яйце, яке спливло, не означає, що воно тухле, а просто довго зберігається, тому що з часом рідка частина висихає. Краще, звичайно, уживати свіжі перепелині яйця, користь від них є набагато більшою.

Як зберігати яйця

Перед уживанням важливо добре мити яйця проточною водою й витирати насухо! Не варто мити яйця мийними засобами, тому що вони можуть залишитися на його поверхні.

Перепелині яйця можуть прекрасно зберігатися при кімнатній температурі, близько 30 днів і в холодильнику близько 50 днів.

Важливо дотримувати два основні правила при зберіганні яєць у холодильнику:

- не виймати їх з картонної упаковки;

- зберігати не на дверцятах холодильника, де постійно змінюється температура, а саме в глибині. Так яйця не будуть швидко висихати і не всотають всі запахи холодильника.

Як готувати, щоби зберегти максимум користі

Найкориснішим варіантом готування яєць вважається варіння. Не варто варити їх більше 3-4 хвилин, якщо ви хочете одержати від них не просто смак, але й користь.

Також найкраще яйця сполучаються із зеленню й овочевими салатами, при такому сусідстві всі живильні речовини з яйця засвояться набагато швидше й у більшій кількості.

Не рекомендується їсти яйця в сирому вигляді або сильно перевареному, тому що білки (амінокислоти) у такому виді практично не засвоюються.

У сирому вигляді вони здатні викликати більш сильні алергійні реакції, а також проблеми із травленням. Крім того, сирий білок здатний зв’язувати й виводити один з вітамінів групи В (біотин), тим самим при регулярному вживанні викликаючи його дефіцит.

Якщо ви свідомо уникаєте термічно обробленої їжі, то варто замінити сирі яйця на протеїни, приміром, дикого рису, із цих продуктів користі ви одержите набагато більше, а амінокислотний склад цих протеїнів буде набагато багатшим, ніж у сирого яйця.

24.11.2016


Переглядів: 1243

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 13.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22471)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18422)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15454)
• Допомога під час карантину [967] (15428)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15169)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15034)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14970)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14920)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14897)
• Живи до ста! [965] (14839)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14800)
• Бюджет і ми… [965] (14777)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14650)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14619)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14501)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14444)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14094)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14063)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (143)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (50)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (46)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (43)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (43)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (43)
• Проблеми з пам’яттю: (42)
• Фундучна картопля (41)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (41)
• Чи можна нагрівати мед? (40)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (29)
• Рецепт домашніх патчів (29)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (28)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (27)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (26)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"