Реалізація проекту полягала у застосуванні шламу, що утворюється від діяльності РАЕС, у сільському господарстві регіону. Адже він є ефективним меліорантом для підвищення урожайності місцевих зазвичай кислих ґрунтів, а також дозволяє вирощувати екологічно чисту продукцію.
Вапняний шлам, що утворюється на Рівненській АЕС від освітлення води р. Стир містить корисні для рослин домішки мікроелементів. Застосування вапняного шламу, який має високий ступінь дисперсності, сприяє реальному підвищенню урожайності вже в перший рік використання. Також при застосуванні шламу знижується забрудненість урожаю радіонуклідами.
Корисні шлами властивості підтверджено науковими та лабораторними дослідженнями.
Просвітницька робота з громадськістю, демонстрація результатів вапнування на дослідних полігонах, зустрічі з вченими та кураторами проекту мали позитивні результати. Прикладом тому є укладені угоди на відвантаження шламу з кількома сільськогосподарськими організаціями. Так, майже 20 тисяч тонн шламу передано «ЗахідАгропрому» (м. Костопіль), 7 тисяч тонн – «Євророзвитку» (громада Володимирецького та Маневицького районів), 2 тисячі тонн – «РівеньАгро» (села Любахи та Лозки Володимирецького району Рівненської області), 500 тонн передано – «Акві» (Володимирецького району). Починаючи з 2014 року, 4 тисячі тонн в рік забирає ТзОВ «Хайберрі» Маневицького району Волині.
Реалізація даного екологічного проекту є взаємовигідною як для громади регіону, так і для електростанції.
Проект дозволяє РАЕС вирішити питання екологічно безпечної утилізації вапняного шламу шляхом передачі його сільгосппідприємствам для меліорації місцевих земельних угідь. Успіх екопроекту дав поштовх до будівництва на РАЕС лінії зневоднення вапняного шламу, яка надасть можливість отримувати шлам, придатний для транспортування. Також планується підготувати шламонакопичувач для складування шламу, розрахований на 200 тисяч тонн.
Подібні спільні проекти сприяють тісній продуктивній співпраці Рівненської АЕС з громадами регіону, а також розвитку усього поліського краю.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |