Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №794 від 26.01.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Корисні відходи,

Корисні відходи,

які варто запасати взимку

Городники, які практикують органічне землеробство на своїх дачних ділянках, знають не з чуток, яка величезна кількість органіки потрібна в сезон. Тому в них ніщо не пропадає даремно: гнилі деревинки спалюються для одержання попелу, друзки і дрібні гілки відправляються в малинники в якості мульчі, кухонні відходи йдуть у компостну купу тощо.

Але ось наступає зима, дачники повертаються у свої міські квартири, де всі корисні відходи, які могли б допомогти в боротьбі зі шкідниками або поліпшити родючість ґрунту, перетворюються на звичайне сміття - у квартирі ж багаття не розведеш і компостну купу не спорудиш.

І все-таки... Деяку органіку можна й варто запасати взимку, щоб потім використати з користю для свого городу.

Цибульна лушпайка

Суха цибульна лушпайка не гниє, не псується, добре зберігається в тканинних або відкритих поліетиленових мішках, тому її легко можна збирати всю зиму. Фітонциди, що містяться в лусочках цибулі, згодом допоможуть боротися зі шкідниками: цибульний настій використовується, наприклад, для обприскування кущів смородини проти попелиць і павутинного кліща або огірків, якщо у них жовтіє листя.

Настоєм цибульної лушпайки можна поливати будь-які культури, щоб підвищити їхню врожайність, особливо корисна ця процедура для томатів.

У цибульній лушпайці відмінно зберігаються коренеплоди: морква, буряк, пастернак, петрушка або селера. Крім того, здрібнена цибульна лушпайка може послужити чудовим мульчуючим матеріалом для грядок з полуницею або суницею. Вона не тільки вдобрює ґрунт і захищає рослини від посухи або перезволоження, вона також відлякує довгоносика - головного шкідника цих ягідних культур.

Луску цибулі рекомендується використовувати при заповненні органікою картопляних гряд: запах гниючої цибулі неприємний для багатьох шкідливих комах, навіть для колорадського жука.

Газети для мульчування

Скільки збирається макулатури у квартирі - не порахувати! Але ж папір - це відмінний матеріал для мульчування. Не викидайте чорно-білі газети й рекламні листівки, вони ще послужать вам навесні вірою і правдою.

Замульчуйте папером землю в малиннику, і ягода віддячить вас відмінним урожаєм. Використовуйте паперову мульчу на грядках з бобовими культурами, викладайте газети в кілька шарів для того, щоб швидше прогріти ґрунт (під паперовою мульчею ґрунт стає теплішим на 3 градуси).

Так само не забувайте, що газети та інші паперові відходи можуть придатися при устрої теплих грядок.

Картопляні очистки

Картопляні очистки - джерело крохмалю, яке так подобається смородині, що її ягоди стають завбільшки з вишню. Хочете одержати відмінний урожай смородини? Не полінуйтеся за зиму насушити картопляної шкірки. Очистки відмінно сохнуть на батареї або просто розкладені в один шар на підвіконні, у сухому вигляді їх найкраще зберігати в тканинних мішках.

Протягом весняно-літнього сезону сухі картопляні очистки можна закопувати під кущі або заварювати їх окропом, охолоджувати й використовувати отриманий відвар для поливу смородини.

Ще картопляні очистки рекомендують використовувати як добриво при посадці капусти й огірків. Для цього сухі очистки розмочують і подрібнюють у кашку. При підготовці лунок «картопляну кашу» закладають на дно, присипають зверху землею, а потім висаджують розсаду.

Яєчна шкаралупа

Зібрати за зиму велику кількість яєчних шкаралупок дуже просто. Спочатку варто трошки підсушити шкаралупу, щоб білок, що залишився усередині, не почав виливати неприємний запах, а потім просто скласти у звичайний поліетиленовий пакет і гарненько подрібнити. Так шкаралупки не будуть займати багато місця, а навесні відправляться на дачу в якості прекрасного органічного добрива, особливо цінного на закислених ґрунтах.

Яєчну шкаралупу зашпаровують під культури, вимогливі до кальцію. Це баклажани, перці, дині й кавуни, буряк.

Здрібнену шкаралупу яєць вносять у пристовбурні кола плодових дерев, особливо вишні, сливи та інших кісточкових, а також закопують під кущами троянд. Якщо кращого застосування яєчним шкаралупкам не знайшлося, їх просто закладають у компост.

Лушпайка гарбузового насіння

Гарбузові насіннячка - один з найкорисніших продуктів харчування. Вони згубні для багатьох паразитів, що живуть в організмі людини, тому їжте більше гарбузових насіннячок, а от лушпайку від них не поспішайте викидати у відро для сміття. Краще скласти її в паперовий пакет і зберегти до весни. Так аматор гарбузових насіннячок за довгу зиму може забезпечити відмінною мульчею цілу грядку з овочами. Можна так само запасати шкаралупки від фісташок і лісових горіхів, сухі стручки арахісу тощо.

Кірки цитрусових

Сушити кірки цитрусових нам не звикати: багато хто любить додавати їх у чай через відмінний неповторний аромат. А ще лимонна, апельсинова й мандаринова шкірка допоможе впоратися з деякими шкідниками, особливо з попелицею.

Існує кілька рецептів корисних настоїв з цитрусових кірок:

- 100 г сухих лимонних кірок залити 1 л води й настоювати в темному місці 3-4 доби;

- 1 кг цитрусових очисток пропустити через м’ясорубку, закласти в 3-х літрову банку, залити водою й настоювати в темряві 5 днів. Сухі кірки варто попередньо замочити. Потім процідити й розвести в пропорції 100 мл настою на 10 літрів води. Можна додати в отриману рідину 40 г господарського мила;

- шкірку 2-х апельсинів залити літром води й витримати тиждень у темному місці. Потім додати трохи рідкого мила і процідити.

Настоєм цитрусових варто обприскати або протерти заражені рослини не менше 2-3 разів.

Спитий чай та кава

Найбільш працьовиті та кропіткі садівники не лінуються заготовлювати для користі справи спитий чай і каву. Для цієї мети підходять будь-які чаї, навіть у пакетиках. Головне - добре просушити використану «заварку», щоб вона не покрилася цвіллю при наступному зберіганні.

Спитий чай і каву дуже корисно змішувати із ґрунтом при підготовці землі для розсади. Можна засипати висушені чаїнки в лунки при висаджуванні розсади в ґрунт - вони послужать гарним добривом.

Завареним спитим чаєм підживлюють розсаду овочевих культур. Для готування такого підживлення склянку висушеного чайного листя заливають трьома літрами гарячої води й настоюють 4-5 днів. Потім проціджують і змішують з азотними добривами.

Крім того, спитим чаєм обробляють живці смородини перед посадкою для профілактики зараження бруньковим кліщем. Для цього спитий чай заварюється з розрахунку 2 грами на літр води й настоюється добу. Брати для цієї мети свіжий чай не варто, він може нашкодити. Живці смородини опускають у чайний настій на 3-4 години, потім висаджують у вологий ґрунт.

26.01.2017


Переглядів: 1228

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14634)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (355)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (63)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (62)
• Проблеми з пам’яттю: (58)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (58)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (56)
• Чи можна нагрівати мед? (55)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (55)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (55)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (53)
• Рецепт домашніх патчів (53)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"