Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №810 від 18.05.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Як боротися з осотом на ділянці

Як боротися з осотом на ділянці

Осот є однією з тих бур’янистих рослин, які вважаються найбільш живучими. Володіє він не дуже вдалою для городників властивістю – швидко розмножуватися, заполоняючи великі площі за короткі строки.

Для того щоб позбутися його (як і пирію), не достатньо просто вирвати рослину з коренем. Не даремно ж городники «зі стажем» не люблять цей бур’ян і дотепер знаходяться у пошуках ефективного методу, як позбутися осоту.

Відразу варто відзначити, що перед тим, як починати боротися з осотом, варто подбати про рукавички. Тому що колючки можуть поранити руки, а його сік може несприятливо вплинути на організм, викликаючи подразнення на слизових й очах.

Як правило, у боротьбі із цим колючим бур’яном застосовують і хімічні засоби. Але у випадках, коли їх використання є категорично виключеним, варто звернутися до більш розповсюджених – «народних» методів.

Боротися з осотом, як з пирієм і яглицею, продовжують дачники з «давніх» часів. Найчастіше, кращими помічниками є сапка й лопата, якщо препарати на хімічній основі не можна застосовувати на даній ділянці. Найбільш популярні методи боротьби це: прополки; перекопування ґрунту; комплексний підхід; хімікати.

Прополка

Прополки дадуть бажаний результат у тому випадку, якщо їх проводити регулярно. Якщо на дачній ділянці тільки почав з’являтися осот, варто відразу ж прийматися за його прополку. При цьому починати бажано, поки він тільки почне виднітися на поверхні землі. Дехто, сумніваючись у даному методі, задаються питанням: «Як вивести осот з городу за допомогою звичайних прополок?». Однак, просапуючи раз на 2-3 тижні ділянку, на якій зростає бур’ян, є ймовірність, що за пару років у вас вийде позбутися бур’яну. Чому саме через такий проміжок краще виконувати процедури прополки пояснити легко.

Видалення осоту із ґрунту проводиться шляхом обривання частини кореня, у той час інша частина, що залишилася в землі, відновлюється приблизно за 12-15 днів.

Даний метод має назву «виснаження кореневої системи». Смисл залишається тим же, але назва відбулася виходячи з вегетаційних властивостей бур’яну. Тобто, найбільш бурхливий період вегетації рослини припадає на період утворення молодих пагонів. Вони живлять «силу» для росту з кореневої системи, забираючи всі живильні речовини. Отже, перші два тижні утворення нових бур’янів значно виснажують коріння культури. Тому, виконуючи прополки в зазначені (трохи вище) строки, вийде позбутися осоту.

Безумовно, такий спосіб дуже важкий, віднімає досить багато часу й сил. Зате боротьба з бур’яном пройде без фінансових вкладень.

Перекопування

Цей спосіб є найефективнішим. Використання цього методу рятування від осоту засноване на його біологічній особливості. При перекопуванні ґрунту частина кореня, яку вийде захопити, буде більше, чим при прополках. У землі ж залишаться невеликі відрізки, які почнуть формувати нові пагони не швидко. Тому, бажано протягом дачного сезону проводити кілька перекопок на ділянці. Цей спосіб більш складний у плані прикладених фізичних зусиль. Але й більш результативний. Позбутися таким чином можливо не тільки осоту, але й пирію.

Комплексний підхід

У випадках, коли ви маєте справу з дуже запущеною ділянкою, до боротьби з бур’янистою рослиною потрібно приступати негайно. Дорослі стебла необхідно видаляти, вириваючи їх (або просапуючи) до того, як вони встигнуть здійснити самосівбу. Якщо не було можливості зробити таку обробку на дачній ділянці, слід перекопати ґрунт безвідвальним способом у зиму (що допомагає також при видаленні пирію). Так насіння культури залишиться на землі і з приходом весни не встигне добре вкоренитися. Тому навесні постарайтеся просапати поверхню ґрунту. Варто відзначити, що схожість насіння зберігає багато років. Отже, далі допоможуть здійснювати боротьбу з культурою-бур’яном періодичні прополки.

Хімікати

Спеціальні хімічні засоби, які призначені для видалення на городі бур’янів використовуються в боротьбі з осотом, пирієм та іншими подібними. Як позбутися осоту таким методом? Не складно, тим більше що асортимент препаратів досить великий і має широкий спектр дії. Але не забувайте, що, використовуючи на городі хімікати, можна погубити й інші культури. Та й використовувати ділянку можна буде тільки через кілька місяців. У кожного такого препарату на хімічній основі є «термін дії». Роботи на городі можна буде відновляти, коли хімікати розпадуться в ґрунті.

З більш лояльних речовин для боротьби з даною бур’янистою травою використовується гас. За допомогою обприскувань у деяких дачників виходило позбутися шкідливої рослини, не нашкодивши своєму здоров’ю і ґрунту. Осот, обприсканий гасом, помітно швидко сохне, гинучи згодом. Крім того, що подібний спосіб не трудомісткий, він ще й не нашкодить поруч зростаючим культурам.

Сидерати

Сидерати (горох і бобові культури) можуть бути дуже корисними в рятуванні ділянки від осоту. За допомогою їх посіву можливо «витиснути» бур’ян. І зробити це не так складно. Весняний посів подібних культур триває до збору врожаю. Далі, стебла культури сидерата нахиляють до землі разом з пагонами бур’яну і накривають щільним шаром з газет. На газети, щоб сильніше придавити всі батоги до ґрунту, можна кидати сміття рослинного походження. Усе це швидко перегниє, і ваша ділянка стане чистою.

У цілому, різновидів цієї бур’янистої культури не так вже і мало. Бувають ці «шкідливі» рослини однолітніми й багаторічними, і відрізнятися вони можуть як зовнішнім виглядом, так і будовою кореневищ. Деякі – вважаються корисними й використовуються в народній медицині. Деякі завдають шкоди ділянці, «окупуючи» її. І якщо подібний «шкідник» з’явиться й на вашій ділянці, то використовуйте найбільш підходящий метод, щоб позбутися його.

18.05.2017


Переглядів: 1421

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14634)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (355)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (63)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (62)
• Проблеми з пам’яттю: (58)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (58)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (56)
• Чи можна нагрівати мед? (55)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (55)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (55)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (53)
• Рецепт домашніх патчів (53)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"