Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №828 від 21.09.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Серцева задишка: де вона береться та як її позбутися

Серцева задишка: де вона береться та як її позбутися

Серцева задишка - це порушення таких характеристик дихання, як глибина вдиху, ритм і частота, яка виникає внаслідок захворювань серця й судин. Серцева задишка потребує серйозної уваги та спеціалізованої терапії.

Наслідок різних захворювань серця й судин

Причин розвитку такого патологічного стану може бути багато, серед них - стенокардія (напади раптового болю в грудях внаслідок гострої недостатності кровопостачання міокарду), серцева недостатність (нездатність серця забезпечити кровообіг), інфаркт міокарда (омертвіння ділянки серцевого м’яза внаслідок повного припинення току крові по коронарних артеріях) та ін.

Задишка в разі захворювань серця й судин може бути гострою та хронічною. Гостру задишку зумовлюють такі патології, як кардіальний набряк легенів (наслідок серцевої недостатності), інфаркти міокарда, міокардити (запалення серцевого м’язу) різної етіології, гостра форма серцевої недостатності.

Хронічна задишка виникає на тлі серцевих пороків, кардіоміопатії (ураження серцевого м’язу), міксоми (доброякісна пухлина), хронічної серцевої недостатності.

Задишка за серцевої недостатності є наслідком патологічних процесів лівих серцевих відділів, які або знижують об’єм серцевого викиду, або призводять до розвитку застою крові в легенях. Можлива поєднана патологія першого й другого варіантів.

Унаслідок зниження об’єму крові, що викидається лівим шлуночком серця, зменшується кровопостачання головного мозку й розвивається задишка, яка посилюється від фізичного навантаження, а згодом - і в стані спокою, вночі.

За легеневого застою відбувається порушення процесу газообміну в легенях і їх вентиляції. Компенсувати нестачу кисню організм може тільки через посилення дихання й збільшення його частоти.

Щоб уникнути набряку легенів

У стані задишки хворому треба бути в сидячому положенні зі спущеними ногами. У цьому положенні частина крові спрямовується у вени ніг і звільняє серце від непомірного навантаження. Серцева задишка, симптоми наростання серцевої недостатності є поважним приводом для термінової терапії основного захворювання.

Напади задухи можуть перерости в дуже грізне ускладнення - набряк легенів. У разі його настання з’являється загальна слабкість, наростає утруднення дихання, обличчя набуває синюшного кольору. Без кваліфікованої медичної допомоги усунути таку задишку неможливо, може бути летальний кінець.

За гострого нападу серцевої задишки треба негайно дати доступ свіжому повітрю до приміщення, де перебуває хворий, надати хворому зручного положення напівсидячи, з опущеними вниз ногами; покласти йому під язик пігулку нітрогліцерину. Одночасно слід викликати невідкладну медичну допомогу.

Фітопрепарати - частина комплексного лікування

Специфічного лікування задишки за серцевої недостатності немає. Щоб її усунути, потрібне лікування основної патології, тобто серцевої недостатності. Подібна терапія потребує всебічного підходу, вона передбачає не тільки медикаментозне лікування, а й певний спосіб життя без шкідливих звичок та стресів, застосування народної терапії.

У разі задишки ефективні лікарські рослини з сечогінною дією: 1 ст. л. трави хвоща польового залити 1 склянкою води, кип’ятити ввечері 5 хвилин на слабкому вогні, ніч настояти, вранці відцідити. Відвар випити протягом дня за 3 прийоми до їди. І так - щодня 1 місяць.

За набряків можна використовувати збір з 1 частини листя берези та 0,5 частини плодів шипшини. Для приготування відвару 1 ст. л. суміші кип’ятити ввечері в 0,5 л води протягом 5 хв, ніч настояти, вранці відцідити. Відвар випити протягом дня. Курс лікування - 1 місяць.

Для поліпшення серцевої діяльності корисними є лікарські рослини, що містять глікозиди (речовини, що підсилюють силу серцевого м’язу). Зокрема, це трава горицвіту весняного: 1 ч. л. подрібненої трави на 1 склянку води. Спосіб приготування та вживання, як і в попередніх рецептах.

Зняти спазми судин, знизити артеріальний тиск, зменшити набряклість допоможе насіння кропу. Відвар готується з розрахунку: 1 ст. л. насіння на 1 склянку води.

Гіпотензивну дію чинять трава астрагалу шерстистоквіткового, квіти глоду, трава собачої кропиви.

У разі ослаблення серцевої діяльності добре в комплексному лікуванні використовувати мед із вітаміном С. Для цього у відвар плодів шипшини (1 ст. л. подрібненої сировини залити 2 склянками окропу, кип’ятити 5 хвилин увечері на слабкому вогні, ніч настояти, вранці відцідити) додати 1 ст. л. меду. Цілющий засіб випити за 6 прийомів протягом дня по чверті склянки.

Можна приготувати збір лікарських рослин: квітки глоду, трава астрагалу шерстистоквіткового, трава горицвіту, корінь валеріани, насіння кропу. Усіх компонентів узяти порівну. Для приготування відвару ввечері закип’ятити 0,5 л води, вкинути 2 ст. л. збору, кип’ятити 5 хвилин на слабкому вогні, ніч настояти, вранці перецідити. Випити протягом дня за 3 прийоми до їди рівними порціями. І так - 1 місяць.

Відвар трав’яного збору: собача кропива, чебрець, сухоцвіт, ожина, маренка. Суху подрібнену траву (в пропорції 2:4:5:3:4) залити водою й довести до кипіння (із розрахунку - 1 ст. л. на 1 склянку води).

Суміш цибулі, бурякового та морквяного соку, меду й цукру. Приготувати суміш із подрібненої ріпчастої цибулі (0,5 кг), бурякового та морквяного соку (по 1/3 склянки), 25 г меду та третини склянки цукру. Отриману суміш уварюють на невеликому вогні протягом 3 годин. Ліки ефективні за нападів гострої задишки.

Дія народних ліків від серцевої задишки, приготованих із рослинної сировини, аналогічна до дії синтетичних препаратів. Багато ліків, що застосовуються в офіційній медицині, готують на основі тих же лікарських рослин.

Але варто знати, що серцева задишка, лікування якої народними засобами традиційна медицина не відкидає, - це лише наслідок захворювання серця й судин. Лікувати ж слід причину, тобто саме захворювання.

Любов Салій, лікар, фітотерапевт.

21.09.2017


Переглядів: 1460

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14634)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (355)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (63)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (62)
• Проблеми з пам’яттю: (58)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (58)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (56)
• Чи можна нагрівати мед? (55)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (55)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (55)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (53)
• Рецепт домашніх патчів (53)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"