Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №838 від 30.11.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ветерани в строю

Людина не може жити без роботи

Людина не може жити без роботи

Вона повинна бути затребувана, вважає 75-річна директор рівненського ТОВ «Марзан-Екопак» Галина ЧЕРНОВА

Ветеран праці, тричі депутат обласної ради, член постійної комісії з промисловості та зв’язку в радянські часи Галина Володимирівна ЧЕРНОВА (на фото), яка понад піввіку свого життя віддала рівненському «Газотрону», народилася в 1942 році в українській родині в селищі Михайловське Сталінградської області (нині Волгоградська область РФ). По завершенню Сталінградської битви сім’я Чернових була евакуйована в Узбекистан. Після звільнення Києва родина повернулася в столицю. У 1946 році Галині батьки переїхали до Рівного відбудовувати зруйноване війною народне господарство.

Батько - інвалід першої групи, з фронту прийшов без ноги - працював головним інженером на зернозаготівельному підприємстві. «Був напрочуд чесною людиною, - згадує Галина Володимирівна. - Коли я в дитинстві лежала в лікарні, а в родині, як і скрізь у голодні повоєнні роки, було скрутно з продуктами, мама попросила його принести для мене хоч жменю манної крупи з роботи, на що він відповів: а чим наша донька краща від інших? Такої кришталевої чесності, якою був наділений мій безпартійний батько-фронтовик, бракує нинішнім політикам і чиновникам».

«Поважати робітничий клас, вчити людей праці та сама вчитись у них»

Галина закінчила в Рівному середню школу № 3, випускником якої в 1951 році був космонавт, двічі Герой Радянського Союзу Олег Григорович Макаров. Її брат вчився з ним в одному класі й товаришував. У 1966-му закінчила Київський політехнічний інститут за фахом - «Хімічна технологія скла».

- В мій перший робочий день після закінчення вузу, - згадує Галина Володимирівна, - мама проводжала мене на газорозрядний завод зі словами: «Ти передусім повинна поважати робітничий клас, вчити людей праці та сама вчитись у них». Бабуся, яка вчителювала в середній школі № 7, завжди казала мені: «Немає поганих людей, є люди з різними характерами». А ще вона часто наголошувала на тому, що в педагогіці слово «виховання» відсутнє - є праця. У праці пізнається людина, вважала моя бабуся - заслужена вчителька України Катерина Антонівна Іванюк, яка посіяла розумне, добре і вічне в серцях багатьох рівнян.

Майже 30 років Галина Чернова пропрацювала інженером-технологом та заступником начальника цеху № 15. Це склозаготівельний цех, його організатором і першим начальником був Віктор Борисович Попов, майбутній директор Рівненського м’ясокомбінату, талановитий організатор потужного в регіоні виробництва якісних м’ясопродуктів радянської доби. З ним вона підтримувала дружні зв’язки до останніх днів його життя.

- В 1995-му, коли «Газотрон» уже був напіврозвалений, - розповідає Галина Володимирівна, - мене запросили на роботу в агрофірму «Зоря». Тут працювала чотири роки директором з виробництва заводу «Консюмерс-Скло-Зоря» - одного з провідних виробників стандартної та ексклюзивної склотари в Україні. Звідти, в 1999-му, покинувши роботу із зарплатою 600-700 гривень, я повернулася на прохання тодішнього голови правління ВАТ «Газотрон» Валентина Михайловича Шліхти, аби відновити роботу зруйнованого кризою заводу, який на той час уже був поділений на шість дочірніх підприємств. Одне з них - Рівненський виробничо-тарний центр «Марзан» я й очолила з посадовим окладом 160 гривень. Наш колектив займався виробництвом упаковки з гофро­картону. Нас знали і поважали, тому що ми нікому не відмовляли: приймали замовлення і на великі, і на дрібні партії упаковки - стандартної, виконуваної за ДСТУ, і нестандартної, що виготовляється за індивідуальними розмірами замовника. Найпотужнішим нашим замовником є ПрАТ «Агроресурс». Так вийшло, що «Марзан» пережив «Газотрон», який закрився через банкрутство. Нас врятувало те, що ми вчасно реорганізувалися в ТОВ «Марзан-Екопак».

«Марзан-Екопак»: універсальна гофротара для будь-яких товарів

Різноманіття та універсальність гофротари, яку виготовляє ТОВ «Марзан-Екопак», дозволяє використовувати її скрізь, де необхідна упаковка будь-яких товарів. А можливість виготовлення ящиків і лотків будь-яких розмірів робить цей вид картонної продукції актуальним для широкого використання в різних галузях промисловості.

- Впевненості у виробничому потенціалі підприємства додавало й те, що колектив «Марзан-Екопак» повністю сформований із «газотронівців», - зазначила Галина Володимирівна. - За 20 років діяльності товариства не звільнився жоден наш працівник. Завдяки стабільності та згуртованості колективу ми досягали вагомих економічних показників. Усіх влаштовувала висока заробітна плата, чітка організація праці, повний соціальний пакет - лікарняні та відпускні, як у радянські часи, система стимулювання творчого ставлення до роботи, відсутність конфліктних ситуацій на виробництві, відповідальність і взаємоповага. Моє завдання полягало в тому, аби зберегти наш колектив та дати людям можливість у складних умовах економічних і соціальних негараздів у державі достойно утримувати свої родини. Вся команда працювала на кінцевий результат. Уся бухгалтерська звітність - прозора, вся зарплата - офіційна, всі податки - сплачені. За підсумками одного з років ми навіть входили в топову п’ятірку підприємств області з найвищим рівнем заробітної плати, в якій були «Рівнеазот», «Консюмерс-Скло-Зоря» та «Рівнебуд».

Чи був шанс врятувати «Газотрон»? Про це часто запитують колеги в Галини Чернової.

- Був, хай не в повному обсязі, але був, якби не закон про приватизацію, - вважає вона. - Але пішли легшим шляхом і втратили підприємство. Треба було перепрофілювати виробництво (в нас були потужні цехи - механічний та хімічний) і зберегти унікальний виробничий досвід, високопрофесійні робітничі та інженерні кадри, які формувалися протягом кількох десятиліть. Деякі наші фахівці влаштувалися на роботу на «Консюмерс-Скло-Зоря». В мене була можливість порівняти кваліфікаційний рівень українських спеціалістів з рівнем їхніх закордонних колег. Наші ширше і глибше орієнтуються в різних виробничих проблемах, а іноземці дотримуються більш вузької спеціалізації - все, що виходить за її межі, їм не цікаво.

«Люди почали втрачати почуття сорому, честі та власної гідності»

Галина Чернова не шкодує, що понад піввіку свого продуктивного життя віддала «Газотрону».

- Тоді ми всім були забезпечені, була впевненість у зав­трашньому дні, - з ностальгією згадує Галина Володимирівна радянський період у житті підприємства. - Над прохідною висіло гасло: «На роботу - з радістю, а з роботи - з гордістю!». Якби ми і далі працювати під цим гаслом, в країні був би порядок. Людина не може жити без роботи, вона повинна бути затребувана. Я все життя присвятила скловиробництву - складній галузі, яку ще називають «другою металургією». А зараз, як дехто іронізує, займаюся «коробочками». Але навіть у них треба вкласти всю душу. Адже упаковка - споживча, виробнича, транспортна - повин­на забезпечувати збереження товару та зручну його логістику, викликати довіру до продукції та бажання споживача проголосувати за неї своїм гаманцем.

Галина Чернова - щаслива жінка. Дочка Олена закінчила факультет іноземних мов Львівського університету імені Івана Франка, викладала в рівненському «воднику», а зараз із сином та двома внучками живе і працює в Лондоні. Найбільше засмучує Галину Володимирівну те, що в українському суспільстві настав час сіркових очей. Її бабуся ще у 80-ті роки помітила, що люди почали втрачати почуття сорому, честі та власної гідності. Особливо вразливі до цього вірусу нинішні українські політики і чиновники: багато з них безсоромно брешуть, дивлячись в очі співгромадянам сірковими очима. Чим вище посада в ієрархічній структурі державного управління, тим більше в них брехні, демагогії та популізму.

30.11.2017Олесь ДУБОВИК

ТОВ «Марзан-Екопак» Сучасні надійні та безпечні упаковки з гофрокартону, якісне обслуговування, індивідуальний підхід
Якісна, дихаюча та безпечна упаковка виділить продукт і збільшить його цінність в очах споживача. Ми виробляємо упаковку з гофрокартону будь-яких конструкцій та складності. Віримо і знаємо, що інтерес покупця до упаковки часто закінчується покупкою продукту.
«Марзан-Екопак» пропонує широкий асортимент якісних та сучасних упаковок з гофрокартону, які дозволять вирішити одночасно декілька завдань: захистять продукцію від впливів зовнішніх факторів, сприятимуть збереженню продукції протягом певного терміну, а також стануть невід’ємною частиною вдалого маркетингу за рахунок правильного оформлення упаковки.
Висока мобільність, індивідуальний підхід до клієнта, якісне обслуговування, дотримання вимог законодавства, надійність та безпека - основні принципи, яких ось уже 20 років дотримується наша компанія в роботі з клієнтами.
Використовуємо на виробництві високо­якісну сировину, яка є фізіологічно нейтральною, відповідає санітарно-гігієнічним нормам, має необхідні сертифікати якості та допущена для контакту з харчовими продуктами.
33003, м. Рівне, вул. Гагаріна, 39;
тел.: (0362) 24-63-53, моб.: (067) 301- 16-14


Переглядів: 1231

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1196 від 21.11.2024p.
¤ 
Як допомогти своїй «щитовидці»?

Як допомогти своїй «щитовидці»?

Щитоподібна залоза виробляє гормони, які беруть участь у регуляції низки біохімічних процесів, у тому числі адаптації інтенсивності обміну речовин до потреб тіла в цей момент. Гормони щитоподібної залози діють на всі клітини тіла і впливають на такі процеси як робота серця, інтенсивність обміну речовин, ріст та інтелектуальний розвиток дітей, емоційну стабільність дорослих....

¤ 
Ворожий обстріл на Рівненщині:

Ворожий обстріл на Рівненщині:

поліцейські збирають докази

17 листопада країна-агресор вдарила ракетами по об’єкту критичної інфраструктури Рівненщини....

¤ 
У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців

У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців

Прокурори Рівненської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох жителів Рівненського району, яким інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, а також умисне знищення чужого майна шляхом підпалу, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 194 КК України)....

¤ 
З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів

З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів

32,8 млн грн додатково отримає Рівненщина для забезпечення житлом ветеранів, членів родин загиблих та інших людей, які постраждали від війни....

¤ 
У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців

У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців

Мова йде про автобусну та тролейбусну зупинки «Театральна Площа»....

¤ 
Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус

Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус

Віталій Кличко відправив захисникам на передову чергову партію необхідного обладнання, яке було придбано за небюджетні кошти. Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22351)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18330)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15374)
• Допомога під час карантину [967] (15326)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15096)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14959)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14878)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14834)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14819)
• Живи до ста! [965] (14773)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14713)
• Бюджет і ми… [965] (14705)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14585)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14536)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14435)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14368)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14021)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13991)

ТОП-15 свіжого номера:

• Мобілізація, ВЛК та рекрутинг. (41)
• Як допомогти своїй «щитовидці»? (28)
• З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів (26)
• У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців (26)
• Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус (25)
• Вівсянка «Роше» (25)
• Ворожий обстріл на Рівненщині: (23)
• У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців (23)
• Чим натирають змішувач, щоб захиститися від нальоту? (22)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"