«Якщо ми хочемо, щоб наші лікарі не виїжджали закордон, то маємо їм показати зміни в країні, - зазначив Геннадій Зубко. – Жителям громад точно потрібна якісна первинна медицина у сільській місцевості. І її точно готові надавати сільські лікарі! Але їм потрібні: сучасні амбулаторії, житло, транспорт і гідна зарплата. Всі ці питання вирішує ініціатива Президента України щодо доступності та якості медпослуг на селі».
На його думку, законопроект 7117 здатний сформувати дієву модель медицини первинного рівня.
Насамперед через формування мережі сільських медзакладів і впровадження системи мотивації для лікарів. Важливий напрямок – впровадження телемедицини, за допомогою якої лікар сільської амбулаторії зможе в режимі on-line отримати консультацію в медичному закладі вищого рівня.
«Маємо чітке бачення розвитку первинки, є методика формування амбулаторних дільниць, кошти є – тож маємо спільно й швидко рухатись», - звернувся до присутніх урядовець.
Державою передбачено 4 мільярди гривень на оновлення сільської медицини. Для Рівненщини на будівництво нових амбулаторій, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих, на придбання автотранспорту та інші потреби виділено 186 мільйонів гривень.
Як розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, обласна медична рада реформ підготувала Мінрегіону пропозиції щодо вдосконалення формування мережі надання первинної меддопомоги. Навіть розробили варіанти моделей на рівні району та ОТГ.
«Ініціатива Президента для Рівненщини – ідеальний варіант. Адже на території області проживає майже 53% сільського населення. У нас формування медичної мережі буде йти паралельно з децентралізацією. Зокрема, ми будемо зважати на бажання кожної громади мати Центр надання медичної первинної допомоги. До того ж максимально враховуємо і теперішню мережу закладів та надання послуг екстреної допомоги», - розповіла Світлана Богатирчук-Кривко.
Також, за її словами, варто врахувати й те, що в області активно впроваджується проект Світового Банку, де 64% коштів саме йде на сільську медичну допомогу.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |