Для того, щоб отримати офіційну інформацію, ми звернулися безпосередньо до забудовника – «Української промислово-інвестиційної групи» і попросили дати офіційний коментар.
- По-перше - будівельні роботи не почались, а відновились. Річ у тім, що наша фірма звернулася до суду з клопотанням про те, щоб позивач, а це обласне комунальне підприємство Рівненський краєзнавчий музей, вніс на депозитний рахунок суду суму коштів, як забезпечення тих збитків, які ми несемо за простій будівельної техніки. Це нормальна практика, тому що, на сьогоднішній день, простій техніки оплачується нами, але не з нашої вини. Не відомо, яке рішення прийме суд – якщо на користь музею, то кошти йому повернуть, а якщо ні – то вони будуть спрямовані в дохід бюджету. Наше клопотання про забезпечення задоволено судом частково, але музей коштів на депозитний рахунок суду не перерахував, і тому була знята попередньо застосована судом заборона на проведення будівельних робіт.
Взагалі, ситуація навколо Толстого, 10 більш ніж дивна. Ділянка 2007 року була виділена під будівництво житлового будинку. Ми підготували всі потрібні документи, їх узгодили і навіть попросили Державну архітектурно-будівельну інспекцію в Рівненській області перевірити нас. Це, до речі, перший випадок в історії будівельної галузі обласного центру, коли забудовник просить його перевірити. Тобто, ми працюємо чесно і виконуємо усі вимоги законодавства. Не хочеться називати об’єкти, але у Рівному вистачає будівель, які зводилися з серйозними порушеннями норм та правил, але ці будівництва чомусь «активістів» не хвилюють, а їх цікавить лише пустир за адресою Толстого, 10. Схоже це не випадково, і мимоволі виникають серйозні питання до організаторів блокування будівництва.
Тепер про музей. Ми розуміємо значення для Рівного краєзнавчого музею, і тому при проведенні будівельних робіт, враховуємо необхідність використання новітніх технологій. При вдавлюванні паль, навіть в метрі від місяця робіт жодної вібрації землі не буде. Тобто працівники музею та їхня група підтримки можуть бути впевненні – наші роботи музею шкоди не завдадуть. Що ж до стану самого краєзнавчого музею, то згідно інформації, яку надають самі працівники цього закладу – стан приміщень явно незадовільний, і музей вимагає ремонту та модернізації. Чому активісти на це не звертають уваги - не зрозуміло. Якби вони направили хоча б частину своєї енергії, яку так щедро витрачають на боротьбу із нами, на вибивання грошей на ремонт та реконструкцію музею, то ми би мали дійсно краєзнавчий музей, яким би пишалась вся область.
Довідково: іще у 2014 році була проведена експертиза стану будівлі краєзнавчого музею, яка визнала її незадовільною і такою, що потребує капітального ремонту. Ті незначні ремонти, як то – заміна вікон, дверей, тощо, не усунули тих недоліків, які у будівлі існують на сьогодні.
Тому, на нашу думку, керівнику музею, напевне, слід займатися приведенням в порядок власного господарства, а не задивлятися на чужі земельні ділянки і витрачати свій робочий час і робочий час працівників музею на проведення так званих «громадських заходів» з блокування будівництва житлового будинку.
Розуміючи ситуацію, ми виступили з ініціативою створити фонд для допомоги цьому закладу культури, і навіть готові були перші внести в нього чималий фінансовий внесок. Ця ідея, чомусь, не викликала інтересу з боку керівництва музею та активістів.
Взагалі, в історії з будівництвом на Толстого, 10, питань дуже багато, але добре вже те, що роботи розпочалися і ми збудуємо гарний і якісний будинок, де буде приємно жити рівнянам.