Глибокі тріщини, вода, що тече зі стелі і стіни, які доїдає грибок, те, що можна побачити всередині школи. Діти вчаться в дві зміни, а додому повертаються близько восьмої вечора. Така ситуація не влаштовує батьків школярів, а тому вже більше чотирьох років вони борються за право мати в селі сучасний навчальний заклад з дитячим садочком.
Аби отримати підтримку у вирішенні цього питання, борбинці неодноразово зверталися до органів центральної влади, зокрема до Верховної Ради України. Та на всі свої колективні звернення отримували лише офіційні відповіді-відмови. А в листопаді 2016 року, напередодні виборів до Острожецької ОТГ, в яку входить село Борбин туди навіть завітали високопосадовці з Рівненської обласної ради – керівник облради Микола Драганчук і голова постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури Микола Кучерук, які представляють партію Юлії Тимошенко «Батьківщина». Селяни розповідають, що вони наобіцяли тоді повирішувати чи не усі проблеми села, в тому числі питання будівництва нового навчального закладу. Вочевидь, для того, щоб заручитися підтримкою місцевих жителів на виборах до ОТГ. Однак, з часу виборів минуло вже більше року, а громада так і залишилася сам на сам зі своїми проблемами. Для того, аби нагадати депутатам про їх обіцянки мешканці села нещодавно навіть зареєстрували відповідну петицію на сайті обласної ради.
«Нас дуже довго годували обіцянками та пустими словами «ось-ось», «вже-вже», «в суботу» і «тільки будуть канікули», — йдеться у петиції. — Зараз взагалі кажуть, що все добре і ніяких проблем нема. Настав час діяти, взяти приклад з інших громад та населених пунктів і просто не відпустити дітей до школи, щоб про нас дізнались не лише в районі і області, а у межах цілої країни».
Та схоже, ситуація з будівництвом нового навчального закладу в Борбині найближчим часом може зрушити з місця. Днями, за дорученням голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка заступник голови облдержадміністрації Віталій Ундір провів зустріч із жителями села, під час якої було намічено план вирішення даної проблеми.
Вже давно чекає на втілення готовий проект, який лише дещо коригують відповідно до сучасних будівельних норм. Ним передбачено будівництво навчально-виховного комплексу, який включає в себе дитячий садок на чотири групи з 75 дітей та загальноосвітню школу на 11 класів на 264 учні.
Станом на 2013 рік будівництво цього об’єкту оцінювали в майже 42 мільйони гривень. Тепер це на порядок дорожче, тому борбинці хочуть залучитись підтримкою Державного фонду регіонального розвитку. Для цього перші кроки має зробити громада, вирішивши насамперед земельне питання.
«Прошу від вас документи по генплану і земельній документації, без цього проект на ДФРР ми не зможемо запропонувати. Зараз «м’яч на вашій половині поля», тут від керівництва громади залежить, а що треба допомогти від району чи області – ми допоможемо», - повідомив Віталій Ундір.
Нову школу планують будувати неподалік від старої. Голова Острожецької ОТГ, в яку входить Борбин, Тарас Гордійчук міркує скільки часу треба, щоб видати земельну документацію: «Я думаю, що вже у березні вже має бути акт на землю».