Створення спроможної мережі передбачено Законом України «Про підвищення якості та доступності медичного обслуговування у сільській місцевості».
Проекти від області на засіданні Мінрегіонбуду захищали заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір, представники департаменту будівництва та архітектури, а також обласного управління охорони здоров’я.
«Затвердженню проектів передувала величезна робота. Починаючи з лютого в обласній адміністрації проходили консультації з керівниками РДА, ОТГ та лікарями щодо будівництва нових сільських амбулаторій. Адже медична мережа має бути спроможною та доступною для людей. Загалом на будівництво амбулаторій для Рівненщини передбачили державну субвенцію 232 мільйона гривень. Важливо й те, що мінімум 20% співфінансування має дати місцева влада, а також відвести земельну ділянку під будівництво», - розповів Віталій Ундір.
Таким чином, до переліку будівництва лікарських амбулаторій загальної практики - сімейної медицини потрапили села Білки, Богуші, Зірне та Бистричі Березнівського району. На Володимиреччині – у селах Городець та Полиці. У Гощанському районі амбулаторія буде зведена у селі Горбаків. Також у Боремельській ОТГ та у селі Вовковиї у Демидівському районі.
На Дубенщині будуватимуть амбулаторії у селах – Семидуби, Повча та у Смизькій ОТГ. На Дубровиччині почнуть зводити лікарські амбулаторії загальної практики – сімейної медицини у селах Кривиця, Людинь та Удрицьк. У Зарічненському районі свої амбулаторії матимуть села Морочне та Кухітська Воля.
У центрі Здовбиці, що на Здолбунівщині, побудують амбулаторію з житлом для трьох – чотирьох лікарів. Три села на Костопільщині – Постійне, Дюксин та Пісків матимуть свої лікарські амбулаторії. В Острозькому районі амбулаторію будуватимуть у селі Плоске, а в Рокитнівському – у селах Блажево та Томашгород. У Рівненському районі має бути збудовано аж 5 амбулаторій – у селах Бармаки, Забороль, Шпанів, Голишів та Клевань. На Сарненщині будівництво розпочнеться в селах – Карпилівка, Костянтинівка, Люхча, Ремчиці та Корост.
Проекти будівництва амбулаторій передбачають і зведення житла для лікарів, а також закупівля автотранспорту.
Нагадаємо, державою визначено чітку мету – якісна первинна медицина у сільській місцевості. Реформа охорони здоров’я передбачає в першу чергу — зменшення кількості звернень людей до вторинної медичної ланки.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |