Учасники круглого столу вирішили об’єднати зусилля і дещо змінити підхід щодо працевлаштування. І хоча кількість людей, які працевлаштовуються через службу зайнятості, щороку зростає, втім, зміни таки потрібні.
- Працевлаштування повинне бути плановим, як, наприклад, у Канаді, - зазначив директор обласного центру зайнятості Іван ТКАЧУК. - За кордоном попит на професії передбачається державними програмами на 10-15 років наперед.
Іван Ткачук переконаний у необхідності об’єднання зусиль служби зайнятості та роботодавців. Укладення довгострокового договору про створення робочих місць, на його думку, суттєво поліпшить якість працевлаштування.
Такий довготривалий договір (на 5-8 років) про систему підготовки спеціалістів обласний і міський центри зайнятості сьогодні укладають із ВАТ “Рівнеазот”. Це підприємство заздалегідь інформує службу зайнятості про кількість робочих місць та про потрібні йому професії, а та, у свою чергу, забезпечує його кадрами.
- Ми повинні знати, які професії користуватимуться попитом протягом кількох майбутніх років. Це має бути заплановано, - говорить пан Ткачук, звернувши увагу на явний дисбаланс між тим, за якими спеціальностями навчається молодь, і які справді необхідні роботодавцям.
Отож, сьогодні в області є потреба, насамперед, у будівничих професіях, є попит на газозварювальників. Водночас заклади Рівненщини випускають надміру економістів, банкірів, бухгалтерів, менеджерів.