Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №870 від 20.07.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Груші - замість цукерки

Груші - замість цукерки

Бо вони не просто смачні й солодкі, як цукерочка, а й соковиті, ароматні та ... цілющі. Так, саме вигляд, смак і аромат вказують на те, що груші мають лікувальні властивості. До речі, у XVII столітті замість слова «груша» часто вживали слово «дуля», запозичене з польської мови від dula. Вочевидь, за тих часів про всі цілющі якості цієї дулі ще не знали, а більше звертали увагу на її форму. І, напевно, сприймали її радше як ласощі для дітлахів. Сама природа підказувала, що малюків замість цукерок корисніше частувати грушкою: в ній багато такої потрібної для дитячого розвитку фолієвої кислоти (більше, ніж у чорній смородині), яка прискорює процеси росту, а в літніх людей уповільнює процес старіння.

Нормалізують травлення

До того ж, груші є гіпоалергенним продуктом. А отже, вони абсолютно нешкідливі для вагітних і навіть для малечі. А якщо в цій «цукерці» є ще й залізо, то вона може слугувати як ліки від анемії, від якої часто-густо потерпають діточки. Для цього дві груші оббирають від шкірки, розминають і додають дві ложки меду. З’їдають за обідом.

Але що особливо важливо: цей ароматний фрукт лікує диспепсію (розлад травлення) в дітей. У таких випадках можна готувати вівсяну кашу, додаючи до неї груші. Також помічними тут будуть грушеві компоти й киселі, бо вони чинять в’яжучу дію.

«Ліки» для підшлункової залози, сечового міхура

Солоденького кортить і дорослим, проте діабетикам забороняються не лише цукерки, а й багато які фрукти через вміст у них глюкози. А ось груші навіть рекомендують (за гарної переносності), тому що вони не містять «легких» цукрів, а тільки фруктозу, яка ніяк не впливає на підвищення рівня цукру в крові. Фруктоза не потребує для свого засвоєння в організмі інсуліну, тому цей фрукт корисний у разі порушення функції підшлункової залози.

Груші - потужний антимікробний засіб. Вони створюють несприятливе середовище для хвороботворних бактерій. Пектинові й дубильні речовини, що містяться в них у великій кількості, позбавляють ці бактерії рухливості. Антимікробна властивість груш, завдяки наявності природного антибіотика арбутину, впливає на кишкову флору й на мікроби, що спричиняють запалення нирок та сечового міхура. Стиглі фрукти підвищують опірність організму до різних інфекцій, борються із запальними процесами, зміцнюють імунітет, сприяють виведенню токсинів та інших шкідливих речовин, очищують організм від шлаків.

Проти гарячки й кашлю

В осінньо-зимовий період груші замінять різні таблетки від застуди. Народні цілителі радять пити грушевий відвар для зниження температури, від кашлю та діареї. Для цього треба взяти 50 г свіжих фруктів, які слід попередньо нарізати, чи висушені плоди – в цьому разі їх знадобиться вдвічі менше. Сировину кладуть в емальовану каструлю та вливають до неї 200 мл окропу. Потім ставлять на водяну баню, при цьому зменшують вогонь до мінімуму, щоб не було бурхливого кипіння. Хвилин за 10 каструлю знімають з плити й дають відвару охолонути, після чого його фільтрують (наприклад, через ситечко). Зберігають у холодильнику не більше п’яти діб. Також як протикашльовий засіб використовують варені та печені груші.

А для полегшення пропасниці найліпший спосіб - випити склянку грушевого соку чи з’їсти одну-дві груші (вони охолоджують). У разі лихоманки грушевий відвар тамує спрагу, сприяє сечовиділенню, він також допоможе людям із сечокам’яною хворобою.

Дуже корисні груші для дихальних шляхів. У разі бронхіту: до склянки грушевого соку додати невелику ложку сиропу шипшини. Отриманий напій пити по половині склянки тричі на день. Груші (грушевий сік) виводять мокротиння й полегшують дихання, запобігають можливим захворюванням горла чи ефективно їх виліковують. А людям, які займаються співом, просто конче потрібний чудотворний напій з грушевого соку та меду: він миттєво зцілює горло й голосові зв’язки.

Позбавляє простатиту та закрепів

Хворі на простатит, у комплексі з основним лікуванням, п’ють грушевий компот (разючий ефект настає вже за кілька днів, а тривале вживання такого компоту веде до одужання). У разі закрепів корисно з’їдати фрукти з компоту. На зиму треба заготовляти сушені груші-дички, щоб до самої весни пити компот і грушевий чай. Це є не тільки лікуванням, а й профілактикою цих захворювань. Груші містять ще й деякі дорогоцінні волокна, надзвичайно корисні для здоров’я товстої кишки. Тому регулярне вживання як груш, так і грушевого соку регулює процес дефекації.

Зміцнює капіляри, кістки й нерви

У грушевому соку багато речовин з Р-вітамінною активністю, вітамін Р зменшує проникність стінок кровоносних судин, а отже, зміцнюються капіляри. Тому й груші, й сік із них дуже корисні особам із захворюваннями кровоносної системи. Крім того, груші мають здатність очищати кров і позбавляти її від холестерину, перешкоджати утворенню бляшок і закупоренню стінок судин.

А завдяки великій кількості бору, який допомагає організмові утримувати кальцій, остеопороз відступає чи сповільнюється.

Людям, зайнятим важкою фізичною працею, замість алкогольних напоїв краще «розрядитися» за допомогою кількох груш. У їхній м’якоті міститься багато іонів калію, що й допомагає зняти напруження та біль у натруджених м’язах. Замінять груші й філіжанку кави тим, хто віддає себе розумовій праці. Такі фруктові «цукерки» піднімають настрій і дітям, і дорослим. І показують дулю безлічі хвороб.

Увага! Груші не можна їсти натщесерце (натуральні кислоти подразнюють стравохід і шлунок) і раніше, ніж через 30 хвилин після їди; не можна їх запивати водою (щоб не спровокувати печію) та заїдати м’ясом (з ним вони не сумісні).

Не рекомендується вживати свіжі груші хворим на шлунково-кишкові недуги. Їм ліпше з’їдати варені груші, від яких не буде тяжкості в шлунку і які свої цілющі властивості передадуть у належному обсязі.

Людям після 70 років, щоб уникнути проблем зі шлунком, ліпше вибирати соковиті м’які груші, тверді ж – запікати в духовці, бо з’їдені свіжими, вони обтяжують шлунок, а зварені – зцілюють його.

20.07.2018


Переглядів: 1836

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1195 від 20.11.2024p.
¤ 
Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Нестача «сонячного» вітаміну вкрай негативно позначається на стані здоров’я, тому його попередження – найкраща послуга вашому організму....

¤ 
Троє чоловіків вбили знайомого

Троє чоловіків вбили знайомого

До злочину причетні троє дубровиччан – 30-ти, 19-ти та 15-ти років, які і раніше потрапляли в поле зору правоохоронців за вчинення адміністративних правопорушень. А найстарший та неповнолітній мали судимість....

¤ 
Пошкодив шини службового авто

Пошкодив шини службового авто

Відомо, що 42-річний чоловік уже неодноразово потрапляв в поле зору правоохоронців, зокрема був судимий за вчинення майнових злочинів та хуліганства....

¤ 
У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

Рівненський обласний протипухлинний центр очолив Віталій Бойко. Напередодні голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш звільнив його з посади директора комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня», якою Віталій Бойко керував тричі: з червня 2005-го по вересень 2006-го, з 2007 по 2010 рік та з грудня 2014 року і дотепер...

¤ 
Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Ще 11 шкільних автобусів передали тергромадам Рівненщини. Ключі від нових авто вручили начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль та голова обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Ми прагнемо залучити якомога більше груп українців до політичного життя суспільства та розбудови партії. Зокрема, розширити участь жінок у прийнятті рішень, надати їм можливості для самореалізації....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22330)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18312)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15359)
• Допомога під час карантину [967] (15310)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15080)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14943)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14861)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14819)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14803)
• Живи до ста! [965] (14761)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14703)
• Бюджет і ми… [965] (14693)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14574)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14520)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14420)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14361)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14013)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13981)

ТОП-15 свіжого номера:

• Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою (1072)
• Для освітніх закладів Рівного закуплять нове обладнання (209)
• Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів (178)
• Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D (146)
• Пошкодив шини службового авто (135)
• У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник (134)
• Троє чоловіків вбили знайомого (133)
• Навіщо протирати скло машини яблуком у дощ? (131)
• Смертельна автопригода у Рівненському районі (123)
• Сприяли в ухиленні від мобілізації: ще чотирьом лікарям повідомили про підозру (122)
• Налагодили міжрегіональний канал збуту наркотиків (118)
• Потрапив під колеса мотоцикла, вибігши на дорогу (118)
• В області облаштовують кулінарний хаб (117)
• Ультразвукова діагностика в закладах охорони здоров’я м.Рівне (115)
• Незабаром на Рівненщині з’являться нові навчально-практичні центри (114)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"