Про те, яка ситуація у взаємодії цих структур на Рівненщини, автор вирішив поцікавитись у начальника Державної архітектурно - будівельної інспекції у Рівненській області Ігоря Мічуди.
- Скільки усього по Україні створено комунальних ДАБІ?
- Близько сотні
- А на Рівненщині?
- Поки що одне, в обласному центрі. До нас приїзджали представники кількох міських рад, дивилися, але на сьогоднішній день ні одна міська рада в іншій області, крім Рівненської, не проголосувала за створення комунального ДАБІ.
- Як Ви оцінюєте роботу Рівненської ДАБІ?
- Дуже погано. Кількість скарг на роботу цього органу зростає, і, хочу сказати, що скарг серйозних. Про що можна говорити, коли міська інспекція з березня цього року працює без начальника. Скажу більше - на сьогоднішній день немає навіть виконуючого обов’язки начальника міського ДАБІ. Тобто, документи підписує заступник начальника… Наскільки вони є легітимними, і чи не будуть потім оскаржені в судах - питання дискусійне. Взагалі відношення органів влади Рівного до діяльності міської ДАБІ та нас, як контролюючого органу, у мене викликають подив та обурення. Якщо в нас не приймають акту перевірки міської ДАБІ - це означає, що її роботою задоволені міські чиновники і, в першу чергу, профільний заступник міського голови пан Герман. Його схоже не хвилює ситуація, яка склалась в міському ДАБІ, а правоохоронні органи, навпаки, хвилює…
Я ніколи не був противником створення комунального ДАБІ у Рівному. Але не можна не розуміти, що наявність у складі органів місцевого самоврядування власної архітектурно - будівельної інспекції - це не лише розширення повноважень, а й збільшення відповідальності, а це поки що в нас не всі зрозуміли.