ПАТ «Рівнегаз» з початку року провело більше 11 тис. планових повірок лічильників газу спільно з представниками державного підприємства «Рівнестандартметрологія». Результати повірок приладів показали, що 14% лічильників непридатні до подальшої експлуатації через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання. Окрім того, виявлено 22 факти втручань в роботу приладів обліку.
«Щоденно на спеціальному обладнанні повіряється понад 100 лічильників газу. З них кожен сьомий - непридатний до подальшої експлуатації, через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання», - каже головний метролог ПАТ «Рівнегаз» Олексій Тарасюта.
Рівнегаз щорічно має повіряти 30 тис. лічильників. За результатами планової повірки 20% лічильників визнаються непридатними для подальшої експлуатації, які підлягають ремонту або заміні. На вищезгадані цілі товариству потрібно більше 8,0 млн.грн., з яких в діючому тарифі передбачено лише 1,8 млн.грн.
Повірка приладів обліку здійснюється у сервісних центрах ПАТ Рівнегаз представниками Рівненського науково-дослідного центру стандартизації, метрології та сертифікації. Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу, якщо ж прилад обліку визнано непридатним, газове господарство зобов’язане замінити його на нове.
«Періодична повірка лічильників газу проводиться безкоштовно для споживача. Але деякі споживачі відмовляють газовикам в доступі у своє помешкання для зняття лічильника на повірку. Найчастіше така відмова пов’язана із втручанням людей у роботу приладу для зменшення його показань», - додає головний метролог ПАТ «Рівнегаз» Олексій Тарасюта.
У газовому господарстві зазначають, у разі недопуску споживача до помешкання, згідно Кодексу газорозподільних мереж, працівники Рівнегаз складають акт про відмову, а розрахунки за спожитий газ проводитимуться за граничними нормами споживання. Так, за шість місяців цього року фахівці «Рівнегаз» вже склали 1294 акти про відмову допуску, та зафіксували 22 факти незаконних втручань у роботу приладів обліку. Такі порушення, кажуть газовики, спеціалісти виявляють за характерними механічними пошкодженнями на відліковому механізмі, підробленими пломбами, фальшивими відбитками тавр та ін.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |