№874 від 21.08.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
У СевДУ придумали, як зробити сонячні батареї на 75% ефективніше взимкуСтарший викладач кафедри «Поновлювані джерела енергії та електричні системи і мережі» Севастопольського державного університету Павло Кузнєцов винайшов «Інтелектуальне пристрій відбору максимальної потужності і узгодження фотоелектричних модулів», яке дозволяє збільшувати продуктивність сонячних електростанцій в зимовий час. Про це повідомили в прес-службі СевДУ. Склад сонячної станції: - Сонячна батарея - Акумуляторна батарея - витратні матеріали (кабель, кріплення, електрофурнітура).
«Наші сонячні станції пізньої осені, взимку та ранньої весни працюють в умовах часткового затемнення. З листопада по березень на нижні панелі падає тінь. Я винайшов пристрій, який дозволяє, наприклад, в січні-лютому отримувати на 75% більше, ніж зазвичай в цей час », - розповів учений.
Як пояснили в вузі, важливою особливістю способу Кузнєцова є те, що для узгодження модулів не потрібно перетворення всієї вироблюваної ними електричної енергії, а лише її невеликої частини, яка визначається рівнем неузгодженості, що значно покращує масогабаритні характеристики і ефективність.
Результати експериментальних досліджень показують, що впровадження пристрою, винайденого Кузнєцовим, на сонячних електростанціях дозволяє збільшити до 65% їх добову енерговиработкі, при фінансовому вкладенні, що не перевищує 2% її вартості. Термін окупності впровадження пристроїв становить 1,5-3 роки, в залежності від конструкції електростанції і терміну її роботи.
«Я зробив напівпромислове пристрій, і ми спробували його на одному блоці севастопольської сонячної електростанції. Так винайдений мною спосіб отримав підтвердження на практиці », - зазначив Кузнєцов.
На Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час», який пройшов в Севастополі у вересні, розробка Кузнєцова отримала кубок «За краще молодіжне винахід». Всього на салоні було представлено 500 інноваційних розробок з більш ніж 30 країн світу.
Сонячні батареї крім усього іншого діляться на монокристалічні і полікристалічні. Останні мають більш ефективну віддачу струму, зовні відрізняються тим, що мають своєрідний малюнок на робочій поверхні, що нагадує прожилки, у першого типу батарей поверхню рівномірного кольору. Останнім часом саме полікристалічні широко використовуються, вони виробляють в похмуру погоду близько 40 відсотків своєї номінальної потужності, яку дають на сонячному світлі. Монокристалічні панелі більш ефективні в районах, де більше сонячних днів в році, у них віддача краще, ніж у полікристалічних батарей, проте в похмуру погоду вони майже нічого не виробляють. Полікристалічні панелі мають меншу віддачу струму, ніж монокристал, але зате видають енергію навіть у похмуру погоду. Такі панелі рекомендуються для місць, де часто стоїть похмура погода.
Коментарі (0):
|
© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |