- Богдане Володимировичу, розкажіть, будь ласка, про підприємство, яким Ви керуєте.
- Фабрика нетканих матеріалів підприємство особливе, і не тільки для Рівного. Свого часу воно будувалось, як унікальне експериментальне виробництво. На нашій фабриці розроблялися нові технології, які потім використовували інші подібні підприємства по всьому колишньому Радянському Союзу. Це вимагало дуже серйозної підготовки кадрів і хочу сказати, що наші фахівці й донині тримають високий рівень культури виробництва. Вважаю, дуже добре, що нам вдалося зберегти багато досвідчених спеціалістів, які вміють працювати. Так, сьогодні це вже немолоді люди, але дуже добре, що вони є, працюють на нашому підприємстві, і готові передавати свій досвід молоді.
Коли наша компанія «Пульсар» наприкінці дев’яностих років прийшла на Рівненську фабрику нетканих матеріалів, підприємство упродовж кількох років майже не працювало, і нашим головним завданням було осучаснити і розвинути виробництво. Потрібно було знайти своє місце на ринку і почати виготовляти продукцію, необхідну для економіки України. Хочу сказати, що сьогодні наше підприємство, попри усі проблеми, з якими зіштовхуються виробничники по всій державі, змогло розкрити ті напрями діяльності, які знайшли свою нішу на ринку держави. Зокрема, ми вклали мільйон євро у придбання обладнання для виробництва армованої геосинтетики і змогли налагодити виготовлення матеріалів, котрі «продовжують життя» українським дорогам на десять - дванадцять років. Саме наші геосинтетичні неткані матеріали, або як їх простіше називають, «геотекстиль», використовувались для будівництва ділянки автомагістралі Київ-Чоп від Києва до Житомира, проспекту Бажана в столиці, доріг у Львові, Харкові, Одесі та ще в багатьох містах України. До нас зверталися і при роботах в Рівному. Зокрема, геотекстиль рівненської «нетканки» використовувався при капітальному ремонті дороги між ЦУМом і Музично-драматичним театром, при реконструкції вулиці Макарова. Шість мільйонів метрів наших геосинтетичних матеріалів були покладені на дно унікальної штучної водойми Новодністровського гідрокаскаду. Також продукція фабрики використовувалась при будівництві злітних смуг в аеропортах, які реконструювались до Євро-2012 та стадіонах, які приймали матчі цього турніру.
Ще одним напрямком діяльності нашого підприємства є виготовлення прикладних матеріалів для меблевої промисловості, матраців, домашнього текстилю, зокрема, подушок та ковдр. Більша частина відомих в Україні виробників м’яких меблів та матраців закуповує полотна-наповнювачі, фільтри на пружинні блоки, фібертекс саме у нас. В 2007 та 2008 роках було інвестовано три з половиною мільйони євро для придбання лінії по виготовленню утеплюючих матеріалів. Пишаємося тим, що в найважчий для України період з 2014 р. по 2017 р. матеріали нашої фабрики масово використовувались при пошитті одягу та взуття для наших захисників.
Хочу сказати, що лише за минулий рік «Рівненська фабрика нетканих матеріалів» та фірма «Пульсар» сплатили до бюджетів усіх рівнів тридцять п’ять мільйонів гривень, і це є підтвердженням того, що саме український реальний сектор економіки не лише виробляє вітчизняну продукцію високої якості, а й робить значний вклад у казну держави у вигляді податків та відрахувань.
- Пане Богдане, як оцінюєте роботу нинішньої каденції Рівненської міської ради з позицій не тільки її депутата, а й керівника великого підприємства?
- Скажу відверто – власну депутатську діяльність розцінюю виключно як громадську роботу, а до будь-якої роботи я звик ставитись максимально відповідально. Політичний «піар» для мене є неприйнятним. Як виробничник і як громадянин вважаю, що головним завданням для депутата міської ради є прийняття важливих та ефективних рішень для мешканців свого виборчого округу зокрема та усього міста загалом, а також контроль за діяльністю місцевої виконавчої влади. Це щоденна, рутинна робота, але саме вона дає змогу раціонально використовувати наявні ресурси міського бюджету. Наведу простий приклад - у вересні минулого року наше Управління житлово-комунального господарства мало аж сто мільйонів гривень невикористаних коштів. Чому таке могло статися? Через те, що не завжди правильно виписуються умови тендерів, самі тендери зриваються, або, що ще гірше, їх виграють фірми, які пропонують відверто занижені ціни, а потім підвищують вартість робіт, і таким чином виникають конфліктні ситуації, які лише шкодять громаді обласного центру. Питання, які стосуються функціонування міського господарства складні, та вимагають від нас, депутатів, серйозної підготовки і вміння досконало вивчати проблеми, які ми разом з міським головою і виконавчим комітетом повинні вирішувати. Це як на виробництві - немає неважливих дрібниць, якими можна було б знехтувати. Тому дуже важливим є серйозне ставлення до кожного питання, яке ми вирішуємо.