У тексті Звернення, зокрема, йдеться про те, що упродовж 2015-2018 років жителі Рівненщини неодноразово повідомляли органи влади про випадки масової загибелі бджіл та посівів на присадибних ділянках внаслідок застосування пестицидів агрохолдингами. Окремі громадяни скаржились на погіршення стану здоров’я.
Крім того, зазначається у зверненні, «унаслідок використання великої кількості пестицидів, які мають канцерогенний та мутагенний вплив на людину, спричинено забруднення атмосферного повітря, ґрунтових вод та накопичення отруйних хімічних речовин в життєво важливому орному шарі ґрунту».
В Україні зареєстровано понад 1000 пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання. Більшість із них, йдеться у зверненні, застосовуються з порушеннями вищезазначених норм і правил. А найгостріше стоїть питання обробки полів сільськогосподарських культур авіаційним методом.
Відтак депутати обласної ради готові звернутися до Кабінету Міністрів України з кількома пропозиціями. Передусім проситимуть заборони на законодавчому рівні внесення пестицидів та агрохімікатів авіаційним способом. Крім того, пропонується переглянути державний реєстр дозволених до використання в Україні пестицидів і агрохімікатів, з подальшою забороною використання небезпечних, відповідно до рішення ФАО/ВООЗ, препаратів. Обласна рада пропонуватиме переглянути Державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» відповідно до норм і правил Європейського законодавства. Крім того, пропонується збільшити відстань санітарно-захисних зон навколо населених пунктів.
Крім того, депутати проситимуть уряд розробити дієвий механізм контролю за вмістом пестицидів у воді, повітрі, ґрунтах, за тим, які саме пестициди використовують агропідприємства та в якій кількості. Сьогодні ж проводиться лише перевірка наявної документації на використання пестицидів підприємствами.
У зверненні йдеться також про вимогу посилити відповідальність суб’єктів господарювання, фізичних осіб за порушення вимог законодавства про пестициди та агрохімікати.
Проект Звернення вже розглянули на своєму засіданні члени постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села і рекомендували винести дане питання на розгляд сесії 7 грудня.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |