Отже, 18 грудня в приміщенні «Рівнегазу» пройшов брифінг на якому комерційний директор ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький розповів, що без номінації на газ на грудень 2018 року перебувають: ОСББ Європейський дім; ГО Кант; ОСББ Мій дім; та ОСГ Полковника Тютюнника-2А.
І так, що таке номінація, і чим її відсутність загрожує мешканцям чотирьох будинків у Рівному? Річ у тім, що в нас діє ринок природного газу. Принаймні про це заявляють наші шановні можновладці. В реальності усі етапи закупівлі, добування, транспортування «блакитного палива» жорстко централізовані. Тобто, структури «Нафтогазу» заключають прямі договори з підприємствами, які виробляють тепло. Таких на Рівненщині є близько ста. Решта споживачів має договори з «Рівнегазом», їх, до речі, більше двохсот тисяч. Так як стан розрахунків між теплопостачаючими підприємствами і «Нафтогазом» «Рівнегазу» не відомий, то кожне з таких підприємств при наявності нормальної оплати (це не менше рівня в 78% розрахунків за спожитий газ) ці номінації отримують, про що і повідомляють нашу регіональну газову компанію.
До останнього часу на Рівненщині все з номінаціями було в порядку, хоча в інших регіонах України відсутність номінацій призводила до дуже поганих наслідків. І ось біда під назвою «без номінації» докотилась до Рівненщини. При відсутності номінації на газ він автоматично не відключається, але спожитий газ без номінації буде коштувати споживачам тепла значно дорожче. Не 8,55, а 12, а то й 13 гривень за куб. Різниця більш ніж суттєва, якщо врахувати, що і 8,55 це дорого для споживачів. При цьому, якщо за газ по 12-13 гривень за куб не буде оплати, то «Рівнегаз» зобов’язаний його відключити…
Ось така невесела картина. Особливу пікантність ситуації надає на думку автора те, що продає газ теплопостачаючим компаніям «Нафтогаз», а витягати з тепловиків борги та відключати взимку житлові будинки доведеться «Рівнегазу».
Що робити людям в таких умовах?
На жаль, вибір в нас невеликий. Треба платити і платити за тепло вчасно. На жаль, правила гри виписані так, що заручниками ситуації з «ринком газу» є ми усі. А враховуючи те, що система надання субсидій, які хоч якось допомагали українцям справитись з комунальними оплатами, працює все гірше і гірше, то сьогодні тягар комунальних оплат дійсно стає дуже важкою ношею. Але не платити теж не вийде, бо замерзнемо.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |