Обидва центри оснащені спеціальним обладнанням, комп’ютерною технікою, розвиваючими та корекційними матеріалами, дерев’яними пісочницями для сухого та кінетичного піску, у кабінетах ЛФК тактильні доріжки, тренажери, шведські стінки та інше.
Вараський інклюзивно-ресурсний центр, загальна площа якого складає 158 квадратних метрів, облаштований 5 кабінетами, а саме: для лікувальної фізкультури, первинного прийому, практичного психолога, логопеда, дефектолога. Для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами закуплені інтерактивна панель Мультиборд, інтерактивна проекційна система «Жива підлога» та парти-трансформери. Працюватимуть у новоствореному закладіпрактичний психолог, вчителі дефектологи, реабілітолог,логопед.
«Впевнений, що належну допомогу в закладі зможуть отримувати не тільки дітки, а й їхні батьки та педагоги, адже багато дітей із особливими освітніми потребами відвідують звичайні заклади освіти. А найголовнішим є те, що усі ці послуги та консультації безкоштовні», - зауважив перший заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір.
В інклюзивно-ресурсному центрі Рівненської районної ради, загальна площа якого складає 63 квадратних метри, облаштовано 4 спеціальних кабінети та приймальня для первинного прийому. На дверях таблички з рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Центр має окремий вхід з надвірним та внутрішнім пандусами, які обладнані поручнями. Окрім того, у кабінетах встановлений відеонагляд, що дасть можливість не тільки спостерігати за заняттями, а й відслідковувати динаміку.
«Донедавна в Україні була позиція, яка ізолювала таких дітей від суспільства, відривала від сімей, а сьогодні, система інклюзивної освіти докорінно ламає всі стереотипи та відкриває нове бачення нового цивілізованого суспільства», - підсумував обласний очільник освіти Григорій Таргонський.
Нагадаємо, що в області вже відкрито 13 інклюзивно-ресурсних центрів, а до кінця наступного року їх має бути 33.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |