Серед делегатів від Рівненщини у конгресі також взяли участь керуючий справами виконавчого апарату – керівник секретаріату Богдан Сологуб, голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов, Городищенський сільський голова Анатолій Кошманюк, Немовицький сільський голова Віктор Савчин.
Упродовж двох днів конгресу відбувалася низка панельних дискусій, модераторами та учасниками яких були провідні фахівці з питань місцевого самоврядування та міжнародного співробітництва з багатьох країн Європи. Окрім Польщі та України, досвідом ділилися представники Норвегії, Швеції, Хорватії, Албанії, Іспанії, Угорщини, Боснії та Герцоговини.
«Таке широке представництво європейських держав на конгресі свідчить про одне – питання місцевого самоврядування, його проблеми та перспективи залишаються актуальним для усіх без винятку країн Європи, незалежно від рівня їх економічного розвитку. Тут ми маємо можливість не лише обмінятися досвідом, подискутувати, а й налагодити міжнародну та міжрегіональну співпрацю», - ділиться думками керівник делегації Олександр Данильчук.
Як голова комісії з транскордонного співробітництва він взяв участь у двох панельний дискусіях: зокрема щодо фінансування транскордонного співробітництва, інструментів та можливостей регіонів, а також щодо транскордонних проектів, як способу активізувати співпрацю суспільства та економіки.
«Рівненщина давно має тісні контакти з країнами Європи, зокрема, з Польщею. Ми уклали низку угод про співробітництво між регіонами у різних напрямках. І ці угоди справді працюють: наші лікарі, вчителі, митці, керівники громад їздять до Польщі. Так само польські колеги відвідують Рівненщину. Переконаний, що такі контакти на рівні регіонів лише зміцнюють взаємини між державами. І цю співпрацю потрібно розвивати, шукати нові цікаві актуальні напрямки», - зауважив Олександр Данильчук.
Серед інших питань, які були заявлені для обговорення учасниками конгресу: майбутні виклики місцевого самоврядування на прикладі Польщі; як переконати місцеві громади залучати великі інвестиції; smart-технології та новітні рішення у самоврядуванні; чи можливе ефективне управління комунальними підприємствами; як ефективно управляти містом; централізована чи самоврядна – якою повинна бути модель охорони здоров’я та інші.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |