У цієї рослини довгі пагони з безліччю чарівних квіток. Спеціальні підвісні ящики або звичайні горщики можна розмістити на балконі, що надасть йому просто дивовижний вигляд.
Перед посадкою варто продумати місце розміщення квітів. Найкраще ця рослина почуває себе в сонячних місцях. Якщо петунія опиниться в більш темному місці, то кількість листя збільшиться, а квіток, навпаки, стане менше. Ідеальний варіант для петунії - сонячне незатінене місце в саду або балкон, що виходить на південний бік.
Сприятливим ґрунтом для петунії вважається піщаний і суглинний ґрунт, але ще краще квіти будуть рости в пухкому та живильному ґрунті. Добре позначаться на зростанні органічні добрива. Однак свіжий перегній може нашкодити рослині, тому що часто є причиною грибкових захворювань. При високому рівні кислотності в ґрунт необхідно додати вапняний розчин у кількості 200-300 грамів на метр квадратний.
Петунію вирощують через розсаду, час посіву з лютого по квітень. Варто пам’ятати, що при ранньому посіві рослині знадобиться більше штучного світла. Висівати петунію краще в тонкодисперсний ґрунт. Насіння петунії дуже дрібне і найчастіше воно дражируване. Тому сіяти його потрібно поверхово, не присипаючи зверху землею. Зручними для посівів є торфотаблетки - єдиний їхній недолік у тому, що вони займуть дуже багато місця, якщо петуній багато. У якості ємкості для посіву можна використовувати прозорі судочки для харчових продуктів.
Після появи перших листочків необхідно пересадити рослину в горщики. Найчастіше петунію вирощують при температурі 18-20 градусів.
Для повноцінного росту петунії просто необхідне світло, тому штучні лампи на початку рекомендується залишати включеними на 14 годин, а згодом збільшити до 20 годин. У весняний і літній час варто розміщувати рослини у найбільш освітлених сонцем місцях.
Якщо ви не можете забезпечити сходам необхідне підсвічування, краще відкласти посів будь-якої петунії до березня.
Для того щоб висадити розсаду у відкритий ґрунт, необхідно для початку полити рослину водою. Рекомендується виконувати висадження ввечері на відстані 25-30 сантиметрів. Якщо петунія висаджується в спеціальні кошики або ящики, то відстань можна скоротити в півтора рази. Поливання після висадження є обов’язковими. Існує сенс також провести мульчування ґрунту, що допоможе створити комфортні умови для росту, збереже вологу в ґрунті і збереже квіти від заморозків.
Доглядаючи за петунією, необхідно регулярно рихлити, поливати та просапувати ґрунт. Приблизно один раз на два тижні можна підживлювати рослини гранулами або мінеральними добривами. Ефективно впливають на ріст петунії й органічні добрива, наприклад, гуминові або настій коров’яку.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |