Участь в обговоренні взяли заступник Міністра у справах ветеранів України Оксана Гаврилюк, представники Мінсоцполітики, експерти, а також представники програм «Building Integrity, Military Career Transition, Psychological Rehabilitation», посольства США в Україні.
Заступниця Міністра у справах ветеранів України Оксана Гаврилюк розповіла про основні напрями роботи міністерства:
«Для нас важливо налагодити систему підготовки тих фахівців-психологів, які будуть працювати із ветеранами та членами їх родин. В Україні й зараз є люди, які надають такі послуги учасникам бойових дій, зокрема безкоштовно, але вони не завжди мають системний підхід та необхідні навички, тому ми маємо сприяти підготовці та навчанню таких спеціалістів».
Під час заходу учасники презентували моделі співпраці громадських організацій щодо підтримки ветеранів, які проходять лікування або реабілітацію. Обговорили питання підтримки ветеранів, їх адаптації до мирного життя, а також сімей, які переживають втрату.
«Головна мета цього заходу – психологічна реабілітація та відновлення психічного здоров’я у ветеранів та їх родин. На сьогоднішній день це актуальна тема. Потрібно попереджувати розвиток психічних захворювань, адже вони впливають на загальний стан людини і провокують різні недуги», - зазначив директор департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Олексій Шамак.
Учасники з-за кордону, які були на онлайн-зв’язку, поділилися досвідом запровадження реабілітації в міжнародних інституціях. Зокрема, ерготерапевт із Канади Марика Пакін, яка працює з канадськими ветеранами із 2010 року з акцентом на фізичну непрацездатність наголосила:
«За прогнозами ВООЗ, до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки недуг, що спричиняють втрату працездатності. Такі цифри змушують задуматися над пошуком протидії й запобігання цим загрозам».
По завершенню круглого столу учасники визнали необхідність масштабної профілактики психічних захворювань. Це, зокрема, створення дорожньої карти взаємодії сервісів допомоги ветеранам, їх родинам та сім’ям загиблих героїв, яка буде діяти на базі державних структурних підрозділів та недержавних інституцій. А також створення «Центру посттравматичного стресового розладу».
Захід відбувся у рамках проекту «Психічне здоров’я без меж», який організували ГО «Development Foundation» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США (PAS) в Україні.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |