Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №916 від 07.06.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

7 найбільш популярних міфів про кліщів

7 найбільш популярних міфів про кліщів

Традиційно кліщі з’являються наприкінці квітня-початку травня, коли середньодобова температура повітря досягає 5-7 градусів. 

А найактивнішими ці членистоногі (а кліщі належать до підкласу членистоногих із класу павукоподібних) стають при комфортних 18-20 градусах тепла. Саме тоді, коли більшість людей вибираються в парки й ліси. Причому на природу люди вибираються без усякого остраху, забуваючи, чим може загрожувати укус кліща. 

Тому експерти попереджають про небезпеку і розвінчують найбільш популярні міфи про кліщів.

МІФ №1. КЛІЩІ СТРИБАЮТЬ З ДЕРЕВ І НАЙЧАСТІШЕ ЖИВУТЬ НА БЕРЕЗАХ

Міф, який безуспішно намагаються розвінчати вже кілька років. Кліщі не плазують по деревах! Вони віддають перевагу густій траві й чагарникам. Через цю «любов» до трави кліщі зустрічаються скрізь - у лісі, на дачі, на цвинтарях, у міській лісосмузі. «Територією ризику» є практично всі зелені зони міста - парки і сквери, місця відпочинку, території шкіл і дитячих садків і навіть міські цвинтарі.

Їх можна зустріти навіть у дворі - на газоні та клумбах. Саме тому щорічно міськими службами проводяться протикліщеві обробки, і площа їх щорічно збільшується.

МІФ №2. КЛІЩІ БОЯТЬСЯ СВІТЛОГО ОДЯГУ

Неправда. На колір одягу кровососам наплювати. А ось людині значно полегшується доля - на світлих тканинах темного кліща помітити набагато простіше.

Правильний одяг дійсно може служити одним із заходів неспецифічної профілактики кліщових інфекцій. Правильний, тобто максимально закриваючий тіло, але не жаркий. Не створюйте усередині одягу парниковий ефект. Пам’ятайте - чим вище температура тіла, тим більше ви привабливі для кліщів! Правильний одяг - з рукавами на гумці або щільними манжетами. Штани - також із щільними гумками, а ще краще - заправлені в шкарпетки і високі чоботи. Обов’язковий головний убір (кліщі люблять ховатися у волоссі і там починати свій бенкет).

Ще один важливий захід захисту - використання спеціальних препаратів, що відлякують або вбивають (акарицидні) кліщів. Репеленти, що відлякують, наносять на шкіру, а засоби, що вбивають, – на одяг.

МІФ №3. КЛІЩ ПО ТІЛУ ПЛАЗУЄ ДОВГО, МОЖНА ВСТИГНУТИ ЗНЯТИ

Не зовсім вірно. Так, кліщ присмоктується не відразу, а подорожує по тілу в пошуках правильного місця: теплого, з тонкою шкірою і гарним кровообігом. Але не варто його недооцінювати: з голови до ніг дорослої людини кліщ проповзає в середньому за 15 хвилин. Часто йому потрібно менше часу. Саме тому в якості ще одного заходу профілактики, фахівці рекомендують самостійні і взаємні огляди кожні 15-20 хвилин.

І ще: укус кліща ви не відчуєте. У його слині містяться знеболюючі компоненти, тому його укус найчастіше залишається непомітним для жертви. Особливо чутливі люди можуть відчути тільки його переміщення.

МІФ №4. КЛІЩА ПОТРІБНО ПРИПЕКТИ АБО ЗАЛИТИ ОЛІЄЮ, ЩОБ ВИЛІЗ

Дуже популярний міф, який у реальності може сильно нашкодити. Від рослинної олії кліщ не задихається, а від припікань не відвалюється. Навпаки - він може почати ще більш активно занурюватися в шкіру, уникаючи неприємного впливу. А занурюючись, виприскувати слину, що містить збудників. Це може збільшити ризик інфікування.

МІФ №5. ЯКЩО ВЖЕ КЛІЩ ПРИСМОКТАВСЯ, ТО БУДЕ ПИТИ КРОВ ДНЯ ДВА

Не зовсім вірне твердження. Так, самки, які трохи крупніше самця, дійсно, присмоктуються надовго. Вони можуть пити кров до трьох днів, наш кров’яний білок їм необхідний для формування яєць і подальшого розмноження.

Однак самці, у яких черевце практично не розтягується, а ротовий апарат не настільки потужний, як у самок, присмоктуються ненадовго. Тому кліщ-самець може вкусити і відпасти. Людина укусу не відчує, а на незначну ранку, швидше за все, і зовсім не зверне увагу. Саме з укусами самців лікарі зв’язують ті випадки, коли пацієнт із кліщовою інфекцією впевнено заявляє, що кліщі його не кусали.

МІФ №6. ШВИДКО ВИТЯГ КЛІЩА, КРОВ ВИДАВИВ, ВИХОДИТЬ, НЕ ЗАРАЖУСЯ

Неправда - кліщу достатньо хвилинного укусу, щоб інфікована слина потрапила в кров. Хоча чим швидше його вийняти, тим менше ризик зараження. І, звичайно, акуратно витягти кліща й віднести в лабораторію - це перше, що повинен зробити постраждалий. Ви можете зробити це самостійно або скористатися спеціальними пристосуваннями - кліщ-викруткою або ручкою-ласо, які можна купити, наприклад, у ветеринарній аптеці або зоомагазині.

Але намагайтеся витягати кліща дуже акуратно! Якщо його роздавити або розірвати, патогени, що містяться в його тканинах і рідинах, легше проникнуть у кров через ранку-укус. Крім того, при дослідженні ушкодженого кліща результати можуть бути недостовірними. Тому, якщо ви не певні у тому, що зможете зробити це самостійно, найкраще звернутися в найближчий травмпункт за професійною допомогою.

З тих же причин не можна видавлювати з ранки кров - ви тільки збільшите ушкодження тканин, через що ризик зараження стане вище.

МІФ №7. СОБАКА ОБРОБЛЕНИЙ, З НЬОГО КЛІЩІ НЕ ПЕРЕПОВЗУТЬ

Ні, і це не зовсім правда. Хоча обробка свійських тварин від кліщів дуже важлива, правильна процедура, але від ризику зараження хазяїна не врятує. Так, кліщі віддають перевагу тваринам, є навіть різновид собачих кліщів. Але й вони не погидують переповзти з обробленої отрутної собачої вовни на нешкідливу людину. Так що ризик укусу й інфікування є завжди.

07.06.2019


Переглядів: 1884

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22514)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18450)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15456)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15196)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15064)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14950)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14925)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14679)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14652)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14528)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14469)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14124)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14088)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (650)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (85)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (81)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (73)
• Чи можна нагрівати мед? (70)
• Проблеми з пам’яттю: (70)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (70)
• Рецепт домашніх патчів (68)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (67)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Фундучна картопля (65)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"