До такого висновку прийшли експерти в результаті судової експертизи, про що повідомив УНН голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувин.
«Прокуратура Львівської області до нас звернулася з відповідною постановою про проведення експертизи, яка стосується загибелі відомого композитора Володимира Івасюка, сталася 18 травня 1979. Нам було завдання встановити, чи міг він сам накласти на себе руки, чи ні. Тому ми підібрали відповідні умови - в травні в цьому ж лісі на такому ж дереві - і провели слідчі експерименти», - говорить Олександр Рувин.
Експеримент проходив у декілька етапів: у першому визначали, чи міг Івасюк самостійно залізти на дерево, зав’язати ремінь від плаща і опинитися в петлі; у другому - визначали, чи міг він зробити це за допомогою іншого, і яка саме допомога при цьому була необхідна.
«Слідчим експериментом було встановлено, що Івасюк не міг сам цього зробити і навіть натренована особа, яку ми залучали, людина, яка підтягується однією рукою, теж не могла це зробити - зав’язати самостійно пояс і залізти в петлю», - говорить Рувин.
Також був проведений слідчий експеримент з використанням підставок, сходів, стільців, які на місці події знайдені не були, але могли там бути.
«Ми провели кілька різних експериментів, які показали, що пан Івасюк один виявитися в цій петлі не міг. У нього були помічники - люди, які сприяли в цьому: щоб повіситися за допомогою драбини, додатково потрібно ще дві людини, без сходів або підставки - мінімум троє. Ми це точно встановили, результати експертизи, які ми передаємо в прокуратуру Львівської області для прийняття відповідних процесуальних рішень», - додав Рувин.
Нагадаємо, тіло Володимира Івасюка знайшли 18 травня 1979 року в лісі неподалік від Львова. Радянське слідство висунуло єдину версію - самогубство в результаті тривалого психічного розладу. Справа була закрита прокуратурою Шевченківського району за відсутністю складу злочину через два місяці - 18 липня 1979 року. Відповідно до неофіційної версії, до смерті Івасюка міг мати відношення КДБ.
Володимир Івасюк - один із основоположників української естрадної музики, автор сотні пісень, серед яких «Червона рута» і «Водограй».
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |