Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №927 від 22.08.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Які рослини краще використати для озеленення надгробків

Найголовніше - це облаштувати могильну ділянку так, щоб її зовнішній вигляд відповідав призначенню цвинтаря як місця спокою, примирення та гармонії.

Існує асортимент рослин, дуже різних за зовнішнім виглядом і функціями, які вони виконують, за допомогою яких можна оформити могильну ділянку як єдину цілісну композицію, що відповідає цій вимозі.

У посадках на цвинтарях розрізняють три групи рослин:

• рослини, що обрамлюють пам’ятник;

• рослини, що утворюють газон;

• сезонні рослини, которі міняють протягом року.

Обрамлення

Роль домінанти в рослинній композиції виконують великі деревинно-чагарникові рослини, які розташовують біля верхнього краю могили з обох боків пам’ятника. Вони є лідерами насадження. Для цього підходять невисокі деревні рослини чи чагарники або рослини, що повільно зростають, максимальна висота яких не перевищує 250 сантиметрів.

Залежно від площі ділянки таких рослин біля пам’ятника може бути від 2 до 5.

Можна використовувати хвойні і листяні породи. Хвойні: сосна гірська, низькорослі - туя західна, яловець, ялина, ялиця.

Серед листяних є вічнозелені і листопадні. На жаль, асортимент листяних вічнозелених у наших умовах обмежений: магонія падуболиста, рододендрон даурський напіввічнозелений, тобто він зберігає частину листя у зиму, а частину скидає. З листопадних порід найбільше підходять для посадки на цвинтар айва японська (хеномеолес), види калини, карликовий кизильник, гортензія мітельчаста, бузок звичайний, чубушник, барбарис Тунберга - його карликові і колоновидні сорти, різні види спірей - альпійська, березолиста, спірея Білліарда, спірея Вангутта, спірея Дугласа, верболиста, сіра, низька, японська та ін. На відміну від хвойних, за листяними потрібен більший догляд: обрізка, видалення кореневої порослі.

Рослини для газону

Грунтопокривні рослини на цвинтарі займають більшу частину його площі. Функція цих рослин - як можна щільніше та швидше покрити землю суцільним килимом. Висота цих рослин від 5 до 25 см. Грунтопокривні рослини мають бути зимостійкими.

Асортимент цих рослин досить великий. Вічнозелені багатолітники: барвінок малий, бересклет Форчуна, іберис вічнозелений, горянка колхідська, ломикамінь дернистий. Трав’янисті багатолітники: копитень європейський, очитки (седуми), живучка повзуча, арабіс, вербейник монетчастий (луговий чай), гвоздика трав’янка, флокс дернистий, тиарелла та ін. У цих рослин пагони м’які, трав’янисті, довго зберігають декоративність, різна форма і розцвічення листя, деякі з них красиво квітують і утворюють килим.

Сезонні рослини

Рослини цієї групи розміщають на рабатці (квіткова грядка), міняючи щороку або 2 рази на рік. Найбагатший асортимент літників прикрашає могили яскравою плямою рослин, що рясно і довго квітують. Розсаду літників висаджують на початку червня, як тільки мине загроза заморозків. Класичні цвинтарні літники - герань, бегонії, бальзамін, чорнобривці. Крім них можна висаджувати будь-які інші.

Для весняного оформлення підходять цибулеві: нарциси, тюльпани, крокуси, мускарі. Їх можна посадити по всій могилі, і вони, пробившись крізь килим грунтопокривних, пожвавлять її, або їх можна посадити перед пам’ятником. Строк посадки цибулевих - вересень. Братки, маргаритки, незабудки, примули квітують трохи пізніше. Для літнього цвітіння підійдуть будь-які невисокі літники - петунія, агератум, вербена, флокс та ін.

Найважливіше при оформленні - пам’ятати, що цвинтар підкоряється іншим законам оформлення, чим дачна ділянка, балкон і т.д.

Якщо при оформленні балкона, дачі, парку потрібна гра фарб, пожвавлення, підняття настрою, то на цвинтар більш доречним є скромне, стримане оформлення. Тому на могильній рабатці краще посадити рослини одного виду або два види скомпонувати в гармонічному сполученні, тобто при оформленні могил особливо важливим є почуття міри.

Які ж рекомендації з оформлення могильних ділянок можна дати?

Могильна ділянка умовно ділиться на 3 частини:

• 60% площі виділяється під грунтопокривні рослини,

• 25% - для обрамляючих видів.

• 10-15 % - для сезонних посадок.

Тобто, квіткове оформлення або квіткова рабатка займає 1/3 або 2/3 всієї площі могили.

Дитячі могили рекомендується оформляти винятково квітучими літниками або декоративно-квітучими багатолітниками. Іноді на могилі, бажаючи максимально скоротити роботи з догляду, головну роль віддають грунтопокривним рослинам. Наприклад, барвінок або живучка, суцільно покриваючи зеленим килимом могилу, дають відчуття спокою.

Часто могили оформляють кам’яними плитами, гравієм та іншими подібними матеріалами. Від таких скам’янілих могил виходять забуття, холод і сум. Краще посадити багатолітники, що не вимагають особливого догляду: півонію, аквілегію, декоративні злаки, папороті.

Догляд за рослинами виконується протягом усього сезону. Дерева і чагарники необхідно стригти, щоб розростаючись, вони не закривали пам’ятник. Якщо посаджені спірея, барбарис, бузок, необхідно видаляти кореневу поросль протягом літа в міру її появи. Бур’яни просапують вручну, хімічні методи боротьби з бур’янами на цвинтарі абсолютно виключаються.

Сезонні рослини на рабатці мають потребу в регулярному поливі 1 раз на тиждень. Поливати краще ввечері. Особливо важливо поливати після посадки, поки вони вкореняться. Хвойні породи обов’язково полити перед настанням зими, щоб уникнути фізіологічного висушення. Восени потрібно прибрати з-під грунтопокривних рослин опале листя: якщо цього не зробити, може відбутися випрівання. Якщо були посаджені ехеверія, бульбова бегонія, жоржини, їх потрібно викопати, вони не зимують. Більшість рослин не пред’являють особливих вимог до ґрунту, тому достатньо розпушування і додавання гумусу при посадці.

На відміну від садово-паркових посадок, на цвинтарі немає необхідності якомога швидше виростити великі екземпляри, тому догляд за деревами зводиться до обрізки, поливу і досить скромних підживлень. А от грунтопокривні рослини можна навесні підживити азотними добривами, а восени фосфорно-калійними.

Радикальне відновлення насаджень виконують через 8-10 років після першої посадки, тому що грунтопокривні рослини за цей час слабшають і газон рідіє. Шар землі на глибину лопати знімають і заміняють гарною землею. Після цього висаджують нові рослини.

22.08.2019


Переглядів: 1694

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22514)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18450)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15456)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15196)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15064)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14950)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14925)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14679)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14652)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14528)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14469)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14124)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14088)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (649)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (85)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (80)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (73)
• Чи можна нагрівати мед? (70)
• Проблеми з пам’яттю: (70)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (70)
• Рецепт домашніх патчів (68)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (67)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Фундучна картопля (65)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"