Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №931 від 19.09.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

17 фактів про наше здоров’я,

17 фактів про наше здоров’я,

які більшість з нас продовжують ігнорувати

1. Шкоду від цукру можна порівняти з курінням Надмірне вживання цукру, як і куріння, впливає на серцево-судинну систему, підвищує ризик інсульту і навіть може сприяти розвитку деяких видів раку.

Небезпека суттєво знижується, якщо вживати його не більше 6-8 ложок на добу, але хто цим обмежується? Можна пити каву чи чай без цукру, але його нестачу доповнять солодкі соуси, напої та інші продукти.

2. Активність — ключ до довголіття

У сучасному ритмі життя не всім вдається залишатися фізично активним: більше ходити, відвідувати спортивний зал і групові тренування, але ви й не уявляєте, наскільки це необхідно вашому тілу. Недавнє дослідження доводить, що різниця в ризику смертності між активними і пасивними людьми може досягати 80%. Такий самий високий ризик смертності мають курці, хворі на діабет і на ішемічну хворобу серця.

Від пасивності може виникнути і нова проблема – ожиріння. Це одна з основних причин смертності в усьому світі, а списку хвороб, які воно породжує, вистачить на окрему статтю. Якби фізичні вправи були таблеткою, то їх виписувалиб найчастіше в світі.

3. Оптимізм позитивно впливає на здоров’я

З віком люди стають все більш песимістичні, на що, ймовірно, є причини. Але заради здоров’я краще намагатися зберігати оптимізм. Дослідження показують, що оптимісти більше знають про своє здоров’я, більш соціальні і легше справляються з хворобами і труднощами. А якщо ще частіше сміятися, знизиться ризик серцево-судинних захворювань.

4. Навіть 10 хвилин фізичних вправ серйозно впливають на ваш організм

Це не просто «більше, ніж нічого», а колосальна різниця. Ви не тільки будете контролювати свою вагу, нарощувати м’язи і захищати суглоби, але і зможете спокійніше переносити стрес. Можна нескінченно виправдовуватися, що на тривалі тренування немає часу, але вже 10 хвилин в день може знайти навіть дуже зайнята людина.

5. Бігати краще по м’якій землі або біговій доріжці

Фахівці давно встановили, що найкомфортніший для людини біг по відносно м’якій поверхні. Це знижує ймовірність травм суглобів і хребта. Однак для загального зміцнення корисний буде і періодичний біг по твердій поверхні.

6. Ходьба не гірша від бігу

Якщо з якоїсь причини вам важко бігати, то це не обов’язково, досить лише частіше ходити пішки. Виправдовуватися браком часу неактуально: можна виходити або сідати на одну зупинку раніше, на невеликі відстані ходити тільки пішки, перестати користуватися ліфтом або проїжджати на ньому не весь шлях. Варіантів безліч, головне – не лінуватися.

7. Сидіти надто прямо погано для спини

Навряд чи ви будете сидіти прямо, якщо перестанете думати про поставу, а сядете так, як вам зручно. Тобто ви напружуєтеся, щоб випрямитися і тримати спину так, як “прийнято”. Згодом це гарантовано призведе до болю, а виправити поставу можна більш ефективними і природними способами, наприклад зайнятися фітнесом або йогою.

8. Медитація краща від відпочинку

Звичайний відпочинок, безумовно, значно поліпшить ваш стан, але цей ефект дуже короткостроковий. Численні дослідження доводять, що набагато краще діє медитація — тиша, умиротворення позитивно впливають на увесь організм. Особливо сильні зміни спостерігаються у новачків в цій справі.

9. Ми застуджуємося не від переохолодження

Існує міф, що застуда – результат переохолодження організму, але це не так, вона викликана вірусом. У холодну пору середовище для його поширення сприятливіше: приміщення і транспорт не провітрюються і вірус вільно передається від людини до людини.

До речі, ГРВІ не лікується: антибіотики безсилі проти вірусів, а альтернативна медицина не має доказів ефективності. Єдине, що ми можемо зробити, – полегшити свій стан, борючись з симптомами.

10. Серцево-судинні захворювання страшніші від раку

Зазвичай люди, які не хворі ні тим ні іншим, набагато більше бояться раку, ніж проблем з серцем, однак, як показує статистика, ризик померти від хвороб серця значно вищий. Але хороша новина в тому, що ми багато чого знаємо про профілактику цих хвороб: все та ж активність, здорова їжа, відмова від шкідливих звичок і алкоголю.

11. Від матраца може залежати якість вашого сну

Знову повернемося до науки: дослідження показують, що жорсткий матрац робить сильний тиск на такі точки тіла, як стегна і плечі, що в підсумку призводить до болів в спині і шиї. Занадто м’який, навпаки, недостатньо підтримує їх, що веде до таких же наслідків. Золота середина – матрац середньої жорсткості.

12. З віком наш мозок зменшується

Після 60-70 років втрата нейронів веде до зниження розумових здібностей і погіршення пам’яті. Процес неминучий, проте його можна сповільнити. У цьому знову допоможе відмова від шкідливих звичок, підтримка свого тіла в хорошій формі, а також нехитрі розумові навантаження, наприклад розгадування кросвордів або просто читання.

13. Потовиділення не спалює калорій та жиру

Піт – реакція організму на високу температуру тіла, він просто виводить воду і солі. Кількість виділеного вами поту вище при надмірній вазі або гарній фізичній підготовці. Так, ви втратите трохи ваги від вивільнених речовин, але варто просто попити (а організм змусить вас це зробити), як все повернеться в норму. Жир в основному йде через дихання.

14. Вибіркове спалювання жиру — міф

Всі ці вправи та дієти для нібито вибіркового спалювання жиру мають таку ж ефективність, як і інші, тобто працюють на все тіло. Тільки наш організм вирішує, де йому накопичувати жири, а де ні, і вплинути на це не можна. Хочеться, щоб схудли стегна або живіт — доведеться худнути повністю.

15. Продукти з низьким вмістом жиру не допоможуть схуднути

Якщо в їжі мало жиру, то, мабуть, там багато цукру і солі, що ще гірше. Але так всі шкідливі страви не були б такими смачними. Сам по собі жир не робить людину товстою, її робить такою надлишок калорій, відсутність збалансованого харчування і низька фізична активність.

Достатній вміст жиру в продуктах насичує нас, отже ми довше не захочемо їсти. Деякі жирні продукти навіть допомагають у процесі схуднення. Наприклад, яйця, оливкова олія, молочні продукти, горіхи й авокадо.

16. Не треба випивати по 8 склянок води на день

Будь-який напій, окрім алкогольного, дає вам воду. Денну норму можна набрати зі звичайного добового раціону. Більше води потрібно лише при інтенсивних тренуваннях, тому що спортсмени втрачають багато вологи. Слухайте своє тіло: якщо пити більше, ніж вам хочеться, то це лише змусить вас частіше відвідувати туалет.

17. Натуральний — не завжди здоровий або корисний

Для багатьох людей слова «хімічний» і «синтетичний» почали означати щось, чого слід уникати. Але все довкола складається з хімічних речовин, навіть ми. Одні речовини при цьому абсолютно безпечні для людини або корисні, а інші шкідливі. Так, добавки з натуральних рослин можуть виявитися шкідливішими, ніж отримані в результаті досліджень у лабораторії. Наприклад, синтетичний ванілін нічим не поступається справжньому, але є набагато дешевшим у виробництві.

19.09.2019


Переглядів: 1933

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22510)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18449)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15481)
• Допомога під час карантину [967] (15454)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15193)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15063)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15000)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14946)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14923)
• Живи до ста! [965] (14865)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14826)
• Бюджет і ми… [965] (14802)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14678)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14648)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14527)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14466)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14121)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14085)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (608)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (80)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (72)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (69)
• Проблеми з пам’яттю: (69)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (69)
• Чи можна нагрівати мед? (68)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (66)
• Рецепт домашніх патчів (65)
• Фундучна картопля (64)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (64)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"