– У майбутньому хочу пов’язати життя з військовою службою. Тож прийшов на повторний медогляд, – говорить юнак. Він упевнений, що в час протистояння збройній агресії Кремля захищати Вітчизну повинен кожен чоловік. І хлопцеві є з кого брати приклад. Бо його батько – учасник АТО, який пройшов гарячі точки Донбасу у 2016-му.
Іншому співрозмовнику – Олександру Новікову – теж шістнадцять. Він готується вступити до військового вишу. І тема війни для нього теж актуальна. Його тато – Олег Новіков – діючий військовий, старший офіцер управління ОК «Захід», який бере участь в АТО (ООС) з 2014 року.
Зі слів старшого лікаря медичної призовної комісії Тамари Стецюк, роботи у них дуже багато. Здоров’я молоді лишає бажати кращого. Виявляють чимало аритмій унаслідок порушень роботи серця, патологій щитоподібної залози, є серед відвідувачів і такі, в кого вперше виявлено туберкульоз.
– Рівненщина є ендемічним регіоном з часів Чорнобильської трагедії. Якщо раніше профілактику зобів робили, починаючи з дитячих садочків і шкіл, то нині цим питанням ніхто не опікується, а результат бачимо щодня під час таких оглядів, – наголошує Тамара Стецюк.
Окрім призовників та допризовників, медогляди тут проходять військовозобов’язані з-поміж рядового та сержантського складу й офіцерів запасу, які готуються до підписання контракту з військом.