Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №960 від 17.04.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Як збільшити врожай картоплі

Як збільшити врожай картоплі

Винахідливість городників не знає кордонів і з часом з’являються все нові і нові варіанти картопляних грядок.

Отже, саме час подумати, в який спосіб садити її цього разу, адже останнім часом до звичних методів додалися нові, оригінальні – є з чого вибирати.

1. Посадка в траншеї

Картоплю в траншеях вирощують вже давно, цей спосіб дає добрі результати на невеликих ділянках. Знавці стверджують, що врожай картоплі в траншеях може бути вдвічі більше, ніж при використанні традиційної технології. Однак цей метод досить трудомісткий, і, мабуть, тому він до сих пір не отримав широкого поширення серед городників.

Підготовка до посадки таким способом починається ще з осені. По всій довжині грядки викопують траншею глибиною близько 50 см. Її наповнюють органікою – сумішшю торфу, перегною, тирси, опалого листя, соломи та ін. В такому вигляді грядку залишають до весни, а з настанням перших теплих днів вкривають чорною поліетиленовою плівкою для кращого прогрівання.

Для великої кількості посадкового матеріалу буде потрібна не одна, а кілька траншей. Роблять їх, відступаючи на відстань до 70 см. Невикористаний ґрунт залишають в міжряддях, він протягом сезону може ще знадобитися.

Пророщені бульби картоплі можна висаджувати в траншею, коли температура субстрату досягне +6… +8 °C. Зверху картоплю присипають шаром землі або компосту і вкривають плівкою. Коли з’являться сходи, в плівковому укритті прорізають отвори, щоб стебла могли вільно рости вгору. Цей прийом дозволяє зберегти вологу навколо кущів і попутно позбутися від бур’янів. Можна й не використовувати плівку, а просто присипати підрослі стебла землею, що залишилася з боків траншеї.

Посадка картоплі в траншеях абсолютно не підходить для ділянок з високим рівнем підземних вод. Є висока ймовірність, що в умовах підвищеної вологості картопля може задихнутися і згнити. В цьому випадку потрібно не заривати в землю, а навпаки, піднімати грядки вище.

2. Картопля в коробах

Навіть на самих нікчемних ґрунтах можна виростити відмінний врожай картоплі, висаджуючи її в високі грядки. Для цієї мети споруджують короба висотою до 30 см і шириною близько 1 м. Довжина коробів залежить від бажаного розміру грядок. Дно заповнюють дрібними гілками, бадиллям та іншими рослинними залишками, а зверху додають родючий ґрунт. Картоплю висаджують в шаховому порядку на відстані 30 см і присипають шаром ґрунту товщиною 5-7 см.

У міру того, як кущі будуть підростати, в короб потрібно досипати землю. Цей прийом дозволяє виростити картоплю без зайвого прополювання і підгортання. Всі рослини в коробі добре освітлюються сонцем, доглядати за ними дуже зручно. Можна приплюсувати до переваг методу також і легкість поливу.

Найбільший мінус полягає в тому, що потрібно чимало сил і часу, щоб зробити короби. Також потрібно знайти відповідні матеріали. Проте надалі така грядка може служити не один рік.

Обидва вищеописані способи працюють за принципом «теплих грядок», в яких, як відомо, використовується органічний наповнювач. Протягом сезону органіка поступово перегниває, виділяючи тепло і стимулюючи зростання картопляних кущів. Завдяки такому підігріву, посадку картоплі в грядки можна починати на пару тижнів раніше, ніж звичайно. Отже і перші бульби з’являться швидше, і врожайність буде вище.

3. Картопля під соломою

Цьому способу скоро виповниться сто років. Останнім часом такі посадки знову набули популярності, адже можна висаджувати картоплю під солому навіть по цілині, без попередньої обробки ґрунту.

Пророщену картоплю розкладають в невеликі лунки, борозни або просто на землю і вкривають шаром вологої подрібненої соломи товщиною 15-20 см. У міру росту пагонів солому додають, збільшуючи висоту укриття до 50 см.

Через товстий шар мульчі майже не проростають бур’яни, крім того, протягом сезону структура ґрунту помітно поліпшується. Також солома добре захищає картоплю від заморозків і перегріву. Бульби на «солом’яних» грядках виходять великі і чисті, їх легко прибирати.

Але у цього способу вирощування є і свої мінуси. В соломі часто заводяться миші, вони можуть знищити частину врожаю. Крім того, в посушливий період буде потрібний додатковий полив, адже солома погано тримає вологу.

4. Посадка в конус

Віктор Прокопчик, відомий городник-любитель з білоруського міста Бобруйськ, запропонував ще один незвичайний спосіб вирощування картоплі в курганах (конусах). За відгуками городників, які випробували метод на практиці, врожайність картоплі при такій посадці може досягати до 1,3 т з однієї сотки.

Висаджують картоплю в конуси наступним чином:

1. На ділянці, заздалегідь перекопаній і заправленій добривами, намічають кола діаметром 1,5-2 м.

2. Бульби розкладають по периметру кіл на відстані 20-25 см одна від одної.

3. По мірі підростання стебел землю підгортають у напрямку до центру, формуючи невисокий пагорб. На його вершині роблять невелике заглиблення для поливу.

При вирощуванні в конусах картопля розвиває потужну кореневу систему, на якій утворюється безліч бульб. Однак протягом сезону доводиться не один раз підсипати ґрунт, щоб коріння не оголювалося, а всередині конуса зберігався сприятливий температурний режим. Цей спосіб може дати хороший ефект лише на невеликих площах, де застосувати малу механізацію досить важко.

5. Картопля під плівкою

Цей метод не вимагає підгортання і, як стверджують його прихильники, дозволяє отримати перший врожай картоплі набагато раніше, ніж звичайно. Суть методу полягає в наступному:

1. На підготовленій ділянці розстеляють чорну плівку (або агроволокно) і надійно закріплюють її край металевими скобами або кілочками.

2. У плівці роблять хрестоподібні надрізи в тих місцях, де планується розташувати бульби (рядами або в шаховому порядку).

3. Картоплини висаджують в невеликі ямки, вириті в місцях надрізів, і злегка присипають їх ґрунтом.

І все, більше ніякого прополювання і розпушування не потрібно, потрібно лише вчасно захистити картоплю від колорадського жука. Чорний покривний матеріал не дозволить рости бур’янам і буде акумулювати тепло, сприяючи швидкому збільшенню зеленої маси і розвитку коренів.

Але і у цього способу є зворотна сторона – якщо літо видасться спекотним, бульби під плівкою будуть перегріватися, а при великій кількості опадів, навпаки, буде затримуватися волога. Можливо, плівкове укриття – це непоганий варіант для отримання раннього врожаю в регіонах з прохолодним літом. Але доведеться постійно стежити за станом ґрунту під плівкою, щоб уникнути перегріву і грибкових захворювань.

6. Картопля в мішках або в бочках

Якщо місця на ділянці зовсім мало і влаштовувати грядки ніде, цілком можна обмежитися великими поліетиленовими мішками, залізними бочками і навіть відрами. Таким способом деякі любителі-городники вирощують картоплю не тільки на дачі, але й на балконі міської квартири.

Поліетиленові мішки наповнюють легким родючим ґрунтом, роблять в них прорізи і висаджують пророщені бульби. Мішки можна розмістити по краях ділянки, на задньому дворі будинку або в будь-якому іншому відповідному місці. Головне, щоб рослини добре освітлювалися сонцем.

Доглядають за такими картопляними посадками, як зазвичай – поливають, роблять підгодівлі, захищають від хвороб і шкідників. А щоб отримати врожай, потрібно всього лише витрусити вміст з мішка або іншої ємності і зібрати бульби.

При висаджуванні в бочку або відро рекомендують розкладати картоплю на невеликий шар ґрунту, а потім поступово додавати землю, доводячи висоту до 1 м. Дехто стверджує, що з однієї бочки при гарному догляді можна зібрати майже мішок картоплі. Але слід пам’ятати, що бульби картоплі утворюються лише на початку росту кущів, до цвітіння. І на яку б висоту ви не засипали землею рослину, це не призведе до утворення нових підземних пагонів.

У цього методу є один серйозний недолік – невеликі ємності сильно прогріваються сонцем. А якщо розміщувати мішки або бочки в тіні, то кущам буде бракувати сонячного світла, що позначиться на кількості врожаю.

7. Вирощування картоплі в ямі

Цей спосіб схожий на попередній, відмінність його лише в тому, що ємністю для вирощування картоплі є яма. Розмір посадкової ями може бути довільним, глибина – не менше 40 см. На дно насипають шар компосту, зверху на нього викладають бульби, їх злегка прикривають ще одним шаром компосту. Далі ґрунт досипають таким же чином, як і при вирощуванні картоплі в бочках.

Посадка в ямі можлива лише в тому випадку, якщо ґрунтові води залягають глибоко. Інакше картопля може погано рости або зовсім згнити.

Всі альтернативні способи посадки картоплі дають хороший ефект на невеликих ділянках. Однак для висаджування бульб на 10-20 сотках, і, тим більше, для вирощування культури в промислових масштабах нетрадиційні способи не підходять. Витрати праці при цьому будуть набагато більшими, ніж при звичайній посадці.

17.04.2020


Переглядів: 1980

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1195 від 20.11.2024p.
¤ 
Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Нестача «сонячного» вітаміну вкрай негативно позначається на стані здоров’я, тому його попередження – найкраща послуга вашому організму....

¤ 
Троє чоловіків вбили знайомого

Троє чоловіків вбили знайомого

До злочину причетні троє дубровиччан – 30-ти, 19-ти та 15-ти років, які і раніше потрапляли в поле зору правоохоронців за вчинення адміністративних правопорушень. А найстарший та неповнолітній мали судимість....

¤ 
Пошкодив шини службового авто

Пошкодив шини службового авто

Відомо, що 42-річний чоловік уже неодноразово потрапляв в поле зору правоохоронців, зокрема був судимий за вчинення майнових злочинів та хуліганства....

¤ 
У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

Рівненський обласний протипухлинний центр очолив Віталій Бойко. Напередодні голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш звільнив його з посади директора комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня», якою Віталій Бойко керував тричі: з червня 2005-го по вересень 2006-го, з 2007 по 2010 рік та з грудня 2014 року і дотепер...

¤ 
Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Ще 11 шкільних автобусів передали тергромадам Рівненщини. Ключі від нових авто вручили начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль та голова обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Ми прагнемо залучити якомога більше груп українців до політичного життя суспільства та розбудови партії. Зокрема, розширити участь жінок у прийнятті рішень, надати їм можливості для самореалізації....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22328)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18311)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15359)
• Допомога під час карантину [967] (15310)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15080)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14942)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14861)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14819)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14803)
• Живи до ста! [965] (14760)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14702)
• Бюджет і ми… [965] (14692)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14574)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14520)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14420)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14359)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14013)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13981)

ТОП-15 свіжого номера:

• Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою (1063)
• Для освітніх закладів Рівного закуплять нове обладнання (208)
• Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів (177)
• Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D (144)
• Пошкодив шини службового авто (134)
• У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник (133)
• Троє чоловіків вбили знайомого (132)
• Навіщо протирати скло машини яблуком у дощ? (129)
• Смертельна автопригода у Рівненському районі (123)
• Сприяли в ухиленні від мобілізації: ще чотирьом лікарям повідомили про підозру (122)
• Налагодили міжрегіональний канал збуту наркотиків (118)
• Потрапив під колеса мотоцикла, вибігши на дорогу (118)
• В області облаштовують кулінарний хаб (117)
• Ультразвукова діагностика в закладах охорони здоров’я м.Рівне (115)
• Незабаром на Рівненщині з’являться нові навчально-практичні центри (114)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"