Глава держави нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.
«Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою», – заявив президент.
Тож тепер у контрактах з ректорами будуть з’являтися показники ефективності за певний час і механізми перевірки цих показників.
«Наші плани до кінця 20-го року діляться на дві частини: тактичні плани – це проведення вступної кампанії, і фінансова автономія. У нас є багато планів. Комітет завжди відкритий до співпраці», – зазначив голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Ректор Національного університету водного господарства та природокористування Віктор Мошинський відзначив, що ця зустріч є надзвичайно важливою, адже є першою з 2005 року.
«Під час зустрічі із президентом я наголосив, що наш університет має прекрасні традиції та сучасні практичні підходи до наукової роботи. У зв’язку з тим, що нині водна галузь України переживає кризові часи, ми готові брати максимальну участь в подоланні цієї кризи, щоб допомогти нашій державі. Окрім цього, я також залишив Володимиру Зеленському лист із пропозиціями щодо бачення реформ та майбутнього вищої освіти в Україні», - розповів Віктор Мошинський.
Очільники ЗВО також акцентували увагу на важливості розбудови науково-дослідницької інфраструктури, залучення іноземних студентів, розбудови мережі гуртожитків.