Однак, влада взяла курс на закриття багатьох закладів охорони здоров?я по всій Україні. Так, на Чернігівщині хочуть закрити Бахмацький центр хоспісної допомоги хворим на туберкульоз. Це при тому, що Україна є однією з країн-лідерів в Європі за рівнем захворюваності на туберкульоз. Головний лікар центру Микола Шимко розповідає, що внаслідок закриття центру допомоги десятки пацієнтів розподілили по інших лікарнях або відправили додому. Відтак – кількість інфікованих на цю страшну хворобу в регіоні почала зростати, зауважив лікар.
Олег Ляшко вважає закриття протитуберкульозних диспансерів геноцидом української нації. На його думку, лікарні мають бути в кожному селі, і українці не повинні долати десятки кілометрів, щоб отримати медичну допомогу.
«Коли Україна займає перші місця не лише в Європі, а й в світі по захворюванню на туберкульоз, закривати протитуберкульозні диспансери і відправляти хворих людей і хворих дітей разом працювати і навчатися зі здоровими – це геноцид української нації. І треба його зупинити. Я розумію, що у когось є плани перетворити Україну на пустелю, щоб не було медицини, не було людей, аби задарма забрати землю. Але ми не дамо реалізувати ці плани. Ключ до здорової нації – зупинити розвал медицини, відновити протитуберкульозні диспансери, санепідемслужби та психлікарні, контролювати якість продукції і води, відновити ранню діагностику захворювань», – вважає Ляшко.
Лідер Радикальної партії пропонує спрямовувати 6?% від ВВП на медицину. Ці кошти, на його думку, мають йти на збільшення зарплат медикам і забезпечення лікарень новим обладнанням.
«Сьогодні разово роблять доплати до зарплат медикам. І тільки тим, хто бореться з коронавірусом. А тим, хто бореться з онкологією, з туберкульозом, з діабетом, їм хіба не треба нормальні зарплати? Нехай бомжують на 3-4 тисяч гривень? Ні! Тому ми вимагаємо, щоб був змінений бюджет і були реально підняті зарплати всім медичним працівникам. Треба зупинити відтік медичних кадрів, вони потрібні Україні», – сказав Ляшко.
Лідер Радикальної партії, який є ініціатором програми «Доступні ліки», закликав владу розширити її – надавати ліки хронічно хворим, які втратили роботу в період карантину.
Ми попросили прокоментувати ситуацію із боротьбою з туберкульозом на Рівненщині відомого дитячого лікаря, депутата Рівненської обласної ради, голову обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка Оксану Лозову:
–Хочу відразу сказати – фтизіатрія на Рівненщині знаходиться у досить непоганому стані. Особливо заслуга в цьому головного лікаря КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Федора Авруки. Та на жаль, в нас відбувається свідоме руйнування фтизіатричної служби в державі. Я вважаю, що не можна її передавати в первинну ланку медицини, адже це призведе до закриття тих закладів, які в нас є. Фтизіатрія в області фінансується на 50?% від потреби. З такою «державною» політикою ми отримаємо епідемію туберкульозу, а це страшно. З коронавірусом потрібно боротися, але треба розуміти, що дуже багато інших дуже небезпечних хвороб, а сама медична галузь повинна бути в пріоритеті у центральної влади. Не можна один напрямок фінансувати, а про інші забувати.