Щодо лідера виборчих симпатій на посаду міського голови Рівного серед тих, хто точно визначилися беззаперечним лідером є Віктор Шакирзян з результатом 37,8?%. На другому місці зі значним відривом – Віталій Коваль, у нього 12,8?%. Трійку лідерів закриває Юрій Вознюк з результатом 9,9?%. У Олександра Третяка 7,2?%, найближчі його конкуренти – Олег Осуховський та Олексій Муляренко (5,9?%).
– Тим самим ми точно знаємо ім’я одного учасника другого туру виборів на посаду міського голови Рівного. Щодо другого учасника, то статистична похибка може визначити ім’я лідера, – пояснює Вадим КАРАСЬОВ, директор Інституту глобальних стратегій.
Якщо говорити про політичні сили, які є лідерами електоральних настроїв рівнян – це партія «Рівне Разом» з результатом 25,2?%. На другому місці – “Слуга народу” з результатом 12,8?%. Трійку лідерів замикає “Європейська солідарність” з результатом 11,7?%. Серед інших партій, які теж мають шанс увійти до нової Рівнеради – “За майбутнє” – 9,2?%, “Голос” – 6,2?%, ВО “Свобода” – 5,6?%. Близька до проходження партія ОПЗЖ. Не долають 5?% бар’єр – Партія “Перемога Пальчевського”, СІЧ та Батьківщина.
– У нинішніх умовах зростає роль місцевого самоврядування і саме цим можна пояснити зліт рейтингу місцевих партій. Можна припустити, що саме навколо партії “Рівне Разом” буде сформована більшість у міській раді і тим самим буде зменшено вплив всеукраїнських політичних сил на місцеве самоврядування, – прокоментував такі результати директор Всеукраі?нськоі? асоціаціі? соціологів Володимир Косенко.
– Нам було цікаво провести таке опитування саме у Рівному, адже тут прослідковується цікава тенденція, не така як у інших містах. Так, чинний міський голова відмовився від балотування з одного боку, а з іншого – місцева громада Рівного показала, що має свої місцеві інтереси. Їх менше цікавлять всеукраїнські партії, а є ставка на місцеві еліти. Тим самим ми прослідковуємо запит на нових людей, на нові обличчя, – говорить Вадим КАРАСЬОВ, директор Інституту глобальних стратегіи?.
Респондентами опитування стали виборці від 18 років, загалом участь в опитуванні взяли 816 людей. Вибіркова сукупність є репрезентативною, а саме опитування проходило в форматі особистого інтерв’ю методом face-to-face. 54,41?% опитаних – це жінки, 45,59?% – чоловіки. Щодо вікових особливостей, то 13,36?% опитаних – люди віком 18-25 років, 41,79?% – віком 26-45 років, 24,88?% – віком 46-60 років і 19,98?% – люди старше 61 року.
Довідково. Опитування Всеукраїнської Асоціації соціологів є репрезентативним. Статистична похибка не перевищує 3,6?%.