В домашніх умовах можна зробити розчин з морською сіллю. Одну чайну ложку морської солі розчинити в 200 мл теплої води. Також можна промивати ніс трав’яними настоями (евкаліпт, календула). Таке промивання допомагає боротися з хронічним ринітом. Варто лише в миску налити зварений теплий настій, який потрібно втягувати носом і випускати через ротову порожнину (повторювати тричі на добу).
А промивання зранку і ввечері такими розчинами слизових оболонок носа – найкраща профілактика від вірусних інфекцій, адже ваші слизові будуть завжди чистими. Якщо втягувати носом воду вам не дуже комфортно, можна взяти звичайний шприц (без голки), і, набравши в нього розчину, закинувши голову, промивати носа.
А на роботі варто постійно зволожувати носову порожнину сольовим розчином. Для цього у порожню пляшечку від спрею налийте сольовий чи трав’яний розчин і прискайте у ніс протягом дня. Віруси там довго не затримаються.
Обов’язково зволожуйте повітря. Адже пересихання слизових оболонок ще небезпечніше, ніж її надмірне зволоження.
Парові інгаляції
Їх рекомендують при застуді та переохолодженні для прогрівання носа. Можна скористатися інгаляторами, але, якщо їх немає, робимо інгаляції самі. Для цього спочатку розчин для інгаляції доводять до кипіння і виливають в широку ємність, потім хворий нахиляється над розчином і накриває голову рушником.
Необхідно дихати парою на тій висоті, на якій інгаляція не викликатиме болю від високої температури. Тоді прогрівання буде проходити ефективно та безпечно. Ефективним розчином є звичайна вода Боржомі, яку лікарі радять чи не всім для інгаляцій, та олії хвойних. Але, якщо ви крапаєте ефірну олію на воду, треба бути обережним, адже вона швидко випаровується і одразу може бути дуже насиченою, тому капайте її потрохи і декілька разів.
Евкаліпт та алое
Масло евкаліпта та алое виліковує та дезінфікує, а також знімає запалення. Відвар цих трав проварюється на маленькому вогні, а потім настоюється близько 2 годин. Ніс можна промивати до 6 разів на день для надійного лікування.