Підприємство очолює депутат Рівненської обласної ради, голова постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села Віктор Щербачук.
Цьогоріч захід присвятили органічному виробництву – стратегічному напрямку сільського господарства.
Підприємство «Дедденс Агро» найбільше на Рівненщині, яке вирощує саме органіку ще з 2013 року. За ці роки агрофірма збільшила обсяг площ під посів та садівництво більш ніж удвічі, і сьогодні обробляє 5900 га землі, вирощуючи гречку, ячмінь, овес, жито, пшеницю, сою, ріпак, кукурудзу, а також полуницю та малину.
«Наш шлях був доволі непростим. Адже для того, аби земля відповідала всім вимогам органічного землеробства, потрібно пройти три роки перехідного періоду. Тобто протягом двох років ми сіяли і реалізовували культури як звичайні, а вже на третій рік, отримавши відповідні сертифікати, могли вирощувати саме органічну продукцію, – розповідає Віктор Щербачук. – Маємо мету збільшити земельні площі, щоб згодом проводити сівозміну за усіма правилами. Натомість кількість культур зменшили, оскільки деякі з них виявилися збитковими. Зараз, окрім сої, кукурудзи, вівса, пшениці, почали вирощувати і ягідні культури: маємо 25 га малини і 6 га полуниці».
Органічне виробництво сільськогосподарських культур передбачає відмову від пестицидів, хімічних добрив та засобів захисту рослин. Лише натуральні компоненти та механічна обробка посівів.
«Все розпочинається з якісного обробітку ґрунту, з хорошого насіння і якісно виконаної роботи. Ми закуповуємо у Львові сертифікований біоактив – органічне добриво, яке дозволено для внесення,» – каже головний агроном підприємства Максим Зіневич.
Та не всі аграрії готові працювати у цьому секторі, – кажуть на підприємстві. Адже вирощування органіки потребує чималих капіталовкладень в техніку та значного людського ресурсу. І, на відміну від моделей європейських країн, більшість витрат лягає на плечі самого агропідприємства. Тож без дотацій цьому сектору економіки розвиватися дуже складно. Тому на Рівненщині такі фермери отримують, хоч і незначну, та все ж підтримку з обласного бюджету. Зокрема, компенсації на оформлення відповідних сертифікатів та на виробництво. «Обласна рада прийняла комплексну програму підтримки наших аграріїв і органічне виробництво є одним із її складових. Сьогодні ми знаходимося тут для того, щоб зрозуміти, що органічне виробництво це не щось далеке, це не щось страшне, це те, за чим майбутнє, і те, що можна впроваджувати, в тому числі у нас на Рівненщині,” – стверджує голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.
Учасники Дня поля також оглянули посіви у ранній фазі, ознайомилися зі сучасними засобами механізації для ощадливого обробітку ґрунту. Та, головне, обмінялися думками щодо проблем та перспектив органічного виробництва у Рівненській області та Україні загалом, аби надалі посилити увагу до цього виду агробізнесу та, відповідно, збільшити його підтримку.