У 2018 році Рівненщина займала аутсайдерську позицію – 20 місце за наповненням місцевих бюджетів. Сьогодні область – перша в Україні за сплатою ПДФО, друга – за надходженнями до місцевих бюджетів, на третину зросла плата за землю, на 57?% – податок на нерухоме майно.
А за чотири місяці 2021 року область дала приріст на 400 мільйонів гривень порівняно з минулим роком.
Як за два роки Рівненщині вдалося вийти із аутсайдерів в лідери та очолити рейтинги фінансово найкращих областей України, розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля».
«Коли я у 2019 році приступив до виконання обов’язків, нашу команду точно не влаштовували аутсайдерські позиції – ми пішли за траєкторією заданою президентом Володимиром Зеленським і Кабміном. Розпочали із детінізації, – поділився практичним кейсом Віталій Коваль. – Проведений у минулому році аудит землі на території кожної громади дав можливість виявити нові фінансові резерви. Результати аудиту – 28 тисяч гектарів землі повернуто до офіційного обігу і передані громадам в «біле» користування. Завдяки цим гектарам – додаткові 140 тисяч тонн зерна».
Як розповів голова Рівненської ОДА, було проаналізовано інформацію зі всіх доступних джерел – земельного кадастру, реєстру земель, реєстру речових прав на нерухоме майно, картографічних матеріалів. Доступні ортофотоплани давали актуальну інформацію щодо існуючого стану землекористування.
«Ми створили інвентаризаційну карту у кожній з громад. Проінспектували землі за допомогою квадрокоптера та визначили потенційні території. Вдалося скомпонувати використання земель в один масив. Наприклад, в Головинській громаді така площа склала 50 гектарів. Землю виставили на аукціон і отримали 167 тис. грн на рік додаткових коштів. А це для громади – три мініспортивні майданчики!» – розповів Віталій Коваль.
У результаті аудиту загалом виявили, що частина земель обробляється без відповідних документів, окремі ділянки взагалі не використовуються, по деяких – відкриті кримінальні провадження.
«Найбільший «плюс» цієї роботи у тому, що своїми діями ми показуємо – потрібно йти в офіційне русло. Детінізація землі – це важливий резерв підвищення рівня життя у громаді. Закликаю усіх голів громад України – сприяти «білому» користуванню земельними надрами та створювати у себе території рівних можливостей», – наголосив голова ОДА Віталій Коваль.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |