![]() |
№1019 від 11.06.2021p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#корисні поради Садові доріжки на присадибній ділянці, Як правильно вибрати матеріал для садових доріжокайчастіше для обладнання садових доріжок використовують саме жорсткі матеріали. Найбільш поширеним з них є традиційно використовуваний для мощення доріг камінь — він доречний в саду створеному в будь-якому з ландшафтних стилів. Користувачів приваблює його практичність, можливість тривалої експлуатації, різноманіття фактур і відтінків. Крім того з каменю прийнято виготовляти не тільки доріжки, а й інші елементи ландшафтного дизайну: бордюри, лавки, підпірні стінки. Натуральний камінь
Природний камінь - універсальний матеріал для садових доріжок - його використовують в обробленому або необробленому вигляді. До застосування в необробленому вигляді придатні: вапняки, кварцити і Доломіти, пісковики і граніти, сланці. У колотому або пиленому вигляді в будівництві використовуються габро, кварцит і базальт, діабаз, граніт. Нерідко можна побачити оригінальні доріжки викладені з річкової і морської гальки.
Природний твердий матеріал для садових доріжок купити можна у вигляді бруківки або плиток для мощення, що відрізняються за розмірами, відтінкам і текстурі матеріалу. При виборі слід пам'ятати, що особливу зносостійкість і міцність мають камені магматичного походження: діабаз, габро, граніт, базальт. Осадові породи, вапняки, пісковики, сланці, доломіт, для мощення використовуються у вигляді плит, товщина яких перевищує 4 см.ці камені мають більш пористу структуру, вони схильні до вбирання вологи. Тому для додання міцності доріжці камені доведеться обробляти спеціальними водовідштовхувальними просоченнями, що підвищують міцність каменів і уповільнюють процес їх стирання. Для обробки фахівці пропонують використовувати просочення від російських виробників "Гідрофоб ANKER" або» Бірс-Гідрофоб", обробляти камені потрібно через кожних три роки їх експлуатації.
Бетонні мостові камені
Хоча натуральний камінь являє собою оптимальний варіант матеріалу для доріжок з його покупкою можуть виникнути деякі труднощі — деякі з порід зустрічаються у продажу рідко, інші мають досить високу вартість. В якості альтернативного матеріалу для мощення використовуються бетонні мостові камені https://monolit-bruk.com.ua/ru/produkciya/trotuarnaya-plitka/. Їх можна використовувати навіть для створення доріжок для переміщення автомобілів. Бетонні камені випускаються різних розмірів, що значно полегшує створення звивистих частин доріжок, а також використання їх при укладанні різних схем перев'язки.
Особливості та область застосування тротуарної плитки
Тротуарна плитка для садових доріжок і фігурні елементи мощення відрізняються широким розмаїттям форм і забарвлень (від сірого до червоного і зеленого). Експлуатаційні характеристики тротуарної плитки високі, вона може використовуватися для мощення автомобільних проїздів і пішохідних доріжок, така плитка відрізняється високими характеристиками міцності, тривалим терміном служби, стійкістю до впливу низьких температур. Залежно від технології виготовлення плитка може бути вібропресованою або вібролитою, більш міцна і тонка — вібролита плитка. Укладання тротуарної плитки виконують різними способами: ялинкою, драбинкою, вразбежку, із заповненням простору між плитками піском або крихтою.
Варіант керамічної тротуарної плитки придатний до використання в умовах середньої смуги тільки в тому випадку, якщо поверхня керамічного виробу буде мати шорсткість, в іншому випадку в холодну пору року плитка буде слизькою, а отже, і травмонебезпечною. Дизайн керамічної плитки відрізняється привабливістю, вона може імітувати природний граніт, може бути покрита глазур'ю різного кольору. Правильне укладання такої плитки може надати неповторність садовим доріжкам і майданчикам, внутрішнім дворикам.
Найкрасивіше і дороге покриття — клінкерна цегла
Головним постачальником цього високоякісного і міцного матеріалу є Німеччина. Звичайно, вартість клінкерної цегли, що є по суті цеглою, перепаленим до температури спікання, чимала, але:
Випуск його проводиться в різних формах: звичайної цегли і щілинного, плиток.
Деревина в якості покриття доріжок
Спорудження доріг і доріжок з деревини в старовину практикували дуже часто. Найбільш підходящим матеріалом для будівництва доріжок є модрина, її використовують у вигляді шашок з торців колод або садового паркету, що представляє собою трикутні або квадратні секції зі стороною 50 см, які набираються з широких реечек.
Відрізняються такі доріжки стійкістю до впливу вологи, красивим малюнком деревного зрізу, золотистим відтінком, свіжим ароматом деревної смоли.
М'які покриття
Садові доріжки своїми руками також можна виготовити із застосуванням м'яких матеріалів до яких відносяться дрібнофракційні речовини. Причому зі зменшенням розміру фракції збільшується комфортність доріжки для ходьби. Використання дрібної гальки, кам'яної крихти, відсіву, деревної кори дозволяє створювати мозаїчні панно з оригінальним малюнком. В обрамленні зелені такі доріжки виглядають надзвичайно привабливо. У виготовленні такий варіант покриття досить простий, не високою виявиться і його вартість. Садові доріжки з підручних матеріалів виготовляються наступним чином: спочатку планується підставу, на нього насипаються тонким шаром вибрані матеріали і ретельно трамбуються, для трамбування бажано використовувати каток або віброплиту. Щоб на доріжках не проростала трава їх підставу вкривають геотекстилем або плівкою для мульчування. Для неспішних піших прогулянок по саду можна спорудити доріжку з деревної кори. Така конструкція зажадає періодичних підсипок - з часом шари можуть просідати.
В якості будівельного матеріалу для садових доріжок може використовуватися навіть шкаралупа з кедрових горішків. Правда, термін служби такої доріжки-пару років. Потім відпрацьоване покриття використовують для підвищення якості грунту на ділянці, а доріжку засипають свіжим матеріалом. До переваг можна віднести екологічність, властивість виділяти фітонциди знезаражувальні повітря. Недолік такого матеріалу - його легкість, його можуть здувати сильні пориви вітру.
Спеціальні покриття-декоративний бетон
Найбільш сучасними є спеціальні покриття, що представляють собою декоративний бетон. Виконуються вони повністю на місці укладання, безпосередньо на будмайданчику. До складу такого покриття крім бетону входять армуючі добавки, в тому числі пропіленові волокна. Необхідну товщину бетону розраховують в залежності від призначення доріжки, для пішохідної вона може становити 50 — 60 мм, для проїжджої — від 100 мм.
Серед якостей декоративного бетону слід відзначити:
Високі експлуатаційні характеристики забезпечуються включенням до складу матеріалу кварцового піску і барвника мінерального походження. Застосування полімерних фінішних герметиків дозволяє уникнути появи на поверхні висолів.
Коментарі (0):
|
© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |