Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1022 від 08.07.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Чому бутони троянд не розпускаються, а засихають, не встигнувши навіть розквітнути

Чому бутони троянд не розпускаються, а засихають, не встигнувши навіть розквітнути

Причин того, чому бутони на троянді не розпускаються, а засихають і опадають, може бути чимало. Це й помилки у догляді за квітами, і несприятливі для троянди погодні умови, і напад шкідників, і ураження різними захворюваннями.

Щоб вирішити проблему, потрібно у першу чергу зрозуміти, що до неї призвело. Давайте спробуємо розібратися у цьому.

Погодні умови

Троянда – рослина досить примхлива, тому до відсутності квітнення у неї дуже часто призводять несприятливі погодні умови:

1. Через надлишок вологи після зливових дощів кількість кисню у ґрунті зменшується. Кисневе голодування призводить до того, що коріння троянди не може увібрати з ґрунту воду і поживні речовини. З цієї причини рослина не отримує потрібних їй на даному етапі елементів і бутони (навіть ті, які досягли нормальних розмірів) розкритися не можуть. Вони в’януть, засихають і опадають.

2. Троянда – рослина світлолюбна, проте сонця має бути у міру. Якщо у спекотні дні вона буде безперервно перебувати під прямими сонячними променями, то це може негативно відбитися на квітненні: бутони за таких умов виростають дрібними і не розпускаються.

3. Різкі коливання між нічною і денною температурою також не кращим чином позначаються на трояндах, що починають квітнути. Навіть якщо зовні формування бутонів відбувається нормально, вони часто не розкриваються або, розпустившись, швидко в’януть.

Засохлі бутони троянд вам врятувати вже не вдасться – їх потрібно видалити. Однак знизити негативний вплив невідповідних погодних умов і допомогти бутонам, які ще формуються, можна. Як це зробити?

Рятуємо троянди від дощів

Якщо тривалий час йдуть дощі і прогноз не обіцяє поліпшення погоди, то встановіть над трояндами укриття з плівки. Ґрунт біля кущів розпуште і покладіть на нього шар соснової кори. Цей матеріал швидко вбирає вологу, забираючи зайву воду з ґрунту.

Щоб поліпшити циркуляцію повітря і уникнути появи грибкових захворювань, необхідно прорідити кущі. Потім обробіть їх Силіплантом – хелатним добривом з кремнієм. Кремній покращує засвоєння рослиною інших елементів і підсилює їх дію. Це допоможе трояндам легше перенести несприятливу погоду.

Після закінчення дощового періоду плівку зніміть і проведіть позакореневе підживлення куща розчином борної кислоти (5 г препарату розведіть у 10 л води). Дана підгодівля посприяє утворенню нових бутонів і поліпшить якість квітнення.

Рятуємо троянди від сонця

Найкраще місце для посадки троянд – сонячна ділянка з невеликим затіненням опівдні. Якщо ж ваша троянда посаджена на відкритому просторі, то у спекотний період її потрібно захистити від палючого сонця. Один з варіантів – натягнути над трояндами затінюючу сітку, яку використовують для захисту теплиць від сонця. Крім того, не можна забувати про полив, який особливо необхідний трояндам під час посухи.

Рятуємо троянди від коливань температури

Велика різниця між денними і нічними температурами може не лише призвести до того, що бутони на троянді не розпустяться, але й стати причиною розвитку різних захворювань. Щоб зміцнити імунітет рослини, підгодуйте троянду під коріння комплексним мінеральним добривом (розведіть згідно з інструкцією) і обробіть по листю розчином препарату Епін: 1 мл препарату розчиніть у 1 л води. Така обробка допоможе троянді легше пережити викликаний різкими коливаннями температур стрес і швидше після нього відновитися.

Помилки у догляді за трояндами

Порушення правил агротехніки – ще одна причина, через яку бутони троянд не хочуть розпускатися. Таке, наприклад, часто трапляється з тими кущами, які ростуть у затіненому місці. У цьому випадку бутонів зазвичай формується багато і вони не засихають, але розкриватися не хочуть. Виправити це й пересадити троянду на сонячну ділянку вам не вдасться. Однак якщо за нею правильно доглядати, то троянда заквітне навіть у затінку.

А ось помилки у поливі і підгодівлях, які також нерідко призводять до всихання бутонів, ви в змозі усунути, тому зупинимося на них докладніше.

Полив

Полив – як надлишковий, так і недостатній – шкідливий для троянд під час бутонізації. За нестачі вологи бутони стають дрібними, поступово засихають, не встигнувши розпуститися, і опадають. Якщо не вжити ніяких заходів, то загинути може весь кущ.

Надто рясні і часті поливи, особливо під час похолодання (за низьких температур рослини гірше вбирають вологу), призведуть до таких самих наслідків, як і сильні дощі: до нестачі кисню у ґрунті і, як наслідок, втрати бутонів.

Якщо причиною того, що троянда не розпускається, стали надлишок або нестача вологи у ґрунті, то вирішити проблему нескладно: просто відрегулюйте режим поливів. Якщо стоїть спекотна і суха погода – збільшіть об’єм води і частоту поливів, якщо похолодало і йдуть дощі – зменшіть або зовсім виключіть додаткове зрошення і частіше розпушуйте ґрунт.

Підгодівлі

До проблем під час бутонізації може призвести і неправильне внесення добрив. Для нормального формування квітки троянді необхідний цілий ряд макро- і мікроелементів, особливо калію, фосфору, бору і молібдену. За умови їх постійної нестачі троянда буде погано утворювати бутони і почне їх скидати. Особливо це є актуальним для кущів, що ростуть на піщаних ґрунтах – найбідніших з усіх типів ґрунтів.

Щоб квітнення троянди було рясним, її потрібно забезпечити збалансованим живленням протягом усього вегетаційного періоду. Не можна однозначно сказати, скільки разів потрібно підгодувати троянди протягом сезону, тому що це залежить від багатьох факторів: родючості ґрунту, віку і розміру куща, виду троянд, стану рослин і т. д. Однак зазвичай для нормального росту і квітнення троянді потрібно не менше п’яти підгодівель: з настанням весни, у період активного зростання кущів, на етапі бутонізації, у період квітнення і наприкінці літа. Лише за умови повноцінного живлення рослина зможе нормально розвиватися і у неї вистачить сил для формування квіток.

Хвороби і шкідники троянд

Ще одна причина, яка може призвести до того, що бутони на троянді припинять розкриватися, – хвороби і комахи-шкідники.

З великої кількості захворювань, яким піддається королева квітів, до проблем, які пов’язані з бутонами, можуть призвести наступні:

• борошниста роса;

• чорна плямистість;

• сіра гниль;

• несправжня борошниста роса.

До захворювань троянд найчастіше призводять підвищена вологість, надмірно висока або, навпаки, низька температура, недотримання норм внесення добрив або інфікований посадковий матеріал. За перших ознак хвороби видаліть уражені частини рослини і обробіть кущі відповідним фунгіцидом.

З шкідників призвести до відсутності квітнення у троянд можуть такі комахи:

• попелиці;

• трипси;

• трояндові пильщики.

Найчастіше вони нападають на ослаблені хворобою або неправильним доглядом кущі троянд. Щоб вчасно виявити шкідника, регулярно оглядайте рослини: листові пластинки, у тому числі їх нижню сторону, стебла і бутони. За перших ознак появи комах обробіть кущі інсектицидами широкого спектра дії.

08.07.2021


Переглядів: 2167

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1195 від 20.11.2024p.
¤ 
Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Нестача «сонячного» вітаміну вкрай негативно позначається на стані здоров’я, тому його попередження – найкраща послуга вашому організму....

¤ 
Троє чоловіків вбили знайомого

Троє чоловіків вбили знайомого

До злочину причетні троє дубровиччан – 30-ти, 19-ти та 15-ти років, які і раніше потрапляли в поле зору правоохоронців за вчинення адміністративних правопорушень. А найстарший та неповнолітній мали судимість....

¤ 
Пошкодив шини службового авто

Пошкодив шини службового авто

Відомо, що 42-річний чоловік уже неодноразово потрапляв в поле зору правоохоронців, зокрема був судимий за вчинення майнових злочинів та хуліганства....

¤ 
У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

Рівненський обласний протипухлинний центр очолив Віталій Бойко. Напередодні голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш звільнив його з посади директора комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня», якою Віталій Бойко керував тричі: з червня 2005-го по вересень 2006-го, з 2007 по 2010 рік та з грудня 2014 року і дотепер...

¤ 
Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Ще 11 шкільних автобусів передали тергромадам Рівненщини. Ключі від нових авто вручили начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль та голова обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Ми прагнемо залучити якомога більше груп українців до політичного життя суспільства та розбудови партії. Зокрема, розширити участь жінок у прийнятті рішень, надати їм можливості для самореалізації....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22330)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18312)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15359)
• Допомога під час карантину [967] (15310)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15080)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14943)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14861)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14819)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14803)
• Живи до ста! [965] (14761)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14703)
• Бюджет і ми… [965] (14693)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14574)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14520)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14420)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14361)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14013)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13981)

ТОП-15 свіжого номера:

• Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою (1074)
• Для освітніх закладів Рівного закуплять нове обладнання (209)
• Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів (178)
• Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D (146)
• Пошкодив шини службового авто (135)
• У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник (134)
• Троє чоловіків вбили знайомого (133)
• Навіщо протирати скло машини яблуком у дощ? (131)
• Смертельна автопригода у Рівненському районі (123)
• Сприяли в ухиленні від мобілізації: ще чотирьом лікарям повідомили про підозру (122)
• Налагодили міжрегіональний канал збуту наркотиків (118)
• Потрапив під колеса мотоцикла, вибігши на дорогу (118)
• В області облаштовують кулінарний хаб (117)
• Ультразвукова діагностика в закладах охорони здоров’я м.Рівне (115)
• Незабаром на Рівненщині з’являться нові навчально-практичні центри (114)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"