Каял – контурний м’який косметичний олівець для підводки очей, в традиційний склад якого входять натуральна сажа або подрібнені мінерали і антисептичні речовини рослинного походження.
Спочатку ним користувалися знатні дами Єгипту, а трохи пізніше і чоловіки вирішили не відставати. Після початку активної торгівлі, ідея підводити очі, прижилася навіть в тих країнах, де раніше ніхто про таке і не думав.
Навіщо люди використовували каял
Робилося це для захисту від Сонця – такі собі допотопні сонячні окуляри, нібито чорні кола навколо очей притягують на себе жар і світло, і люди не так страждали (хоча, це помилкове твердження) від яскравого світла та інших радощів тропічного і субекваторіального клімату.
А ще такий макіяж вважався оберегом від напастей і різних капосних духів.
Забобони поширюються з космічною швидкістю і, незабаром, левова частка арабського світу від немовлят до людей похилого віку підводили очі каялом, а іноді креслили вертикальну лінію уздовж підборіддя.
До речі, в Індії каял робився з товченої деревини сандалу, тому точка у жінок на лобі – червоного дерева. А ось у 2010 році вчені Лувру вирішили досліджувати єгипетський каял. Виявилося, в ньому непристойно багато свинцю. Такий собі оберіг.
Якщо задатися питанням, що з’явилося раніше: виразні очі підфарбовані сурмою або алкоголь, то відповідь буде – фарба для очей.
Слово алкоголь – походить від того ж арабського al-ku?l, що перекладається, як «порошкоподібна сурма». З 12 століття так позначалися усі продукти сублімації. Через якихось сто років вже вікінги, слідом за бедуїнами і піратами, стали підводити очі, щоб і валькіріям сподобатися і ворогів налякати, ну і позначити свій статус мандрівника.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |