Останки воїна ще в 1991 році знайшов професор антропології з Університету Адельфі в Нью-Йорку Анагностіс Агеларакіс спільно з колегами при розкопках грецького форту в Західній Фракії. Однак описали знахідку тільки зараз.
Від воїна, втім, збереглося небагато – лише череп, який лежав у могилі п’ятирічної дитини. Вчені вважають, що воїн довго бився під час нападу на Візантію турків-османів в 1380 роках, потім його полонили, а потім стратили шляхом обезголовлення. На момент смерті йому було близько 35-40 років. Потім хтось таємно поклав його голову в чуже поховання.
Неподалік від могили археологи знайшли осколок глиняної посудини, за допомогою якої, можливо, цю яму і вирили. Однак головне, чим здивувала дослідників знайдена голова, – це нижня щелепа. Вона була зламана навпіл, і цей перелом залікували ще за життя людини. Причини патології можуть бути різні: наприклад, падіння під час верхової їзди або травма на полі бою.
Ясно лише те, що травму воїн отримав приблизно за 10 років до смерті – тоді ж він потрапив до рук вмілого лікаря. Дослідження вчених показало, що на останках щелепи присутні сліди тонкого дроту, який закручувався навколо зубів під час загоєння кістки. Пізніше його видалили. Автори статті вважають, що дріт був зроблений із золота: на це вказують сліди на кістках.
Точніше, їх відсутність, адже срібло залишило б на щелепі сіруватий наліт, а мідь або бронза – патину або зеленуваті плями. Якщо дріт справді був зроблений з золота, це говорить про високий статус воїна. Вчені вважають, що хірург, який оперував щелепу, ймовірно, слідував інструкціям самого Гіппократа, який написав в V столітті до нашої ери трактат про подібні травми.