![]() |
№1070 від 02.06.2022p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
Якщо лікар написав в призначенні "хіміотерапія"Хіміотерапія — загальна назва курсу лікування ракових захворювань за допомогою фармакологічних (цитостатичних) препаратів. Хіміотерапія — особливий метод лікування онкологічних захворювань. При хіміотерапії в організм хворого вводяться протипухлинні лікарські препарати, які мають здатність припиняти розвиток пухлинних клітин або викликати їх незворотне ураження і загибель.
Як планується хіміотерапія пухлин?При плануванні оптимального хіміотерапевтичного режиму в клініці https://delta-med.com.ua/directions/dennyj-statsionar-himioterapiyi-u-lvovi/, який необхідно застосувати саме в кожному конкретному випадку, лікар враховує цілий ряд факторів. Найбільш важливими з них є локалізація пухлини, її тип і поширеність, а також загальний стан вашого здоров'я. Хіміотерапія раку не проводиться за однією і тією ж схемою у всіх хворих, а ті чи інші протипухлинні лікарські препарати і їх дозування в кожному конкретному випадку підбираються строго індивідуально. Спрощено: схема хімітерапії при раку молочної залози може бути зовсім іншою, ніж при раку шийки матки.
Онколог Маттіас Доббельштейн про етапи розвитку хіміотерапії, пошкодження ДНК і антіонкоген p53Існує багато варіантів інтерпретації терміна «хіміотерапія». Те, що ми називаємо хіміотерапевтичними препаратами, являє собою речовини, які руйнують ракові клітини, але якщо бути більш точним, то ці сполуки руйнують клітинну проліферацію. Це означає втручання в цілісність і реплікацію ДНК або порушення веретена поділу.
Розвиток хіміотерапіїТермін «хіміотерапія» з'явилася близько 100 років тому, коли німецький лікар Пауль Ерліх, який виявив, що хімічно синтезована сполука сальварсан активна щодо блідої трепонеми — мікроорганізму, відповідального за раніше невиліковне захворювання сифіліс. Дізнавшись про це відкриття, німецький імператор запропонував розширити концепцію хіміотерапії для лікування не тільки інфекційних захворювань, але і раку. Так який же був перший протираковий препарат? Під час світових воєн на полях битв застосовувалися різні види хімічної зброї. Серед них особливий інтерес представляють азотисті іприти, які є алкилирующими агентами ДНК. На італійському острові барі стався інцидент: вибухнуло судно, завантажене азотистим іпритом, в результаті чого велика кількість газу було випущено на жителів міста. Ця трагічна подія цікава тим, що вижили люди згодом страждали від анемії. Здатність кісткового мозку до генерації нових клітин крові була скомпрометована. Цей клас алкилирующих агентів, як потім стало ясно, перешкоджає розмноженню лейкозних клітин. Алкилирующие агенти — одне з перших хіміотерапевтичних засобів, що використовуються в лікуванні. Ще один підхід до хіміотерапії був винайдений Бостонським вченим Сідні Фарбером https://delta-med.com.ua/directions/onkolohiya/. Він виявив аміноптерин — антиметаболіт фолієвої кислоти, який заважав синтезу ДНК. В експериментальному випробуванні він вводив ін'єкції аміноптерину молодому пацієнту з лейкемією, в результаті дитина увійшла в ремісію. На жаль, ремісія тривала недовго, хвороба повернулася, але з'явилося розуміння, що хімічні препарати здатні пригнічувати ріст ракових клітин.
Коментарі (0):
|
© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |