Тим часом в краєзнавчому музеї зберігаються унікальні і знакові для Рівненщини національні прапори. Деякі з них – саморобні, які шили підпільно і везли під одягом. Адже це був 1989 рік і національну символіку забороняв тодішній режим.
Є синьо-жовті полотнища, привезені з Майдану в 2014 році. А є й такі, які були з українськими захисниками у боях за населені пункти Донецької та Луганської областей.
«У нас зберігаються цікаві прапори-експонати. Є жовто-блакитний стяг, який підняли над Рівненською міською радою 16 червня 1990 року. Є прапор, який майорів на 10-метровій щоглі, встановленій біля Свято-Воскресенського собору в березні 1990 року. Представники тогочасної влади намагалися знищити знамено і погнули щоглу. Але рівняни вийшли на масову акцію протесту. Цей прапор передав у музей Микола Вельгус– один із учасників боротьби за незалежність. Також у музеї можна побачити один із перших національних прапорів, саморобний, виготовлений в кінці 80-их років ХХ століття. Його пошила Ольга Дем’янюк. Цей прапор возили на перший мітинг на Козацьких могилах. Дорогою ховали під сорочкою», – розповідає Інна Черницька, старший науковий співробітник відділу історії Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Також тут зберігаються прапори часів Революції гідності, а також військових дій на Сході України. Вони – з підписами бійців та дарчими написами музею, з вишитими тризубами та символікою батальйонів.
Так, є синьо-жовтий прапор з Майдану з автографами Рівненської бойової сотні імені Георгія, національний стяг від зведеного підрозділу «Койот» центральної артилерійської бази озброєння міста Сарни, а ще національні прапори від добровольчого батальйону «Золоті ворота», від бійців Української добровольчої армії, від 130-го розвідувального батальйону, від бійців добровольчого батальйону «Азов», від 15-ої окремої мотопіхотної бригади групи розвідки «Захід».
Це українські прапори, передані упродовж 2014-2018 років. Тим часом у музеї впевнені, що серед експонатів-національних символів у них з’являться і стяги, які були з українськими захисниками з 24 лютого. Адже це справді цінність.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |