Тим часом кошти на функціонування денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у Вараській міській територіальній громаді виділили з державного бюджету.
Так, за рахунок субвенції зробили ремонт у приміщенні, придбали меблі, техніку, телекомунікаційне обладнання та інші необхідні речі. Тут, зокрема, облаштували і комфортну зону для консультацій, і ігрову для діток, і кухню, і душову. У «кризовій кімнаті» є 4 ліжко-місця. Загалом використали 493 914 гривень.
«Насправді тут створили доступний та безпечний простір, де у комфортних умовах постраждалі від насильства можуть отримати комплексну безоплатну допомогу. Головна мета цього центру – вчасно підтримати людину, яка опинилася у складних обставинах, – прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська. – Завдяки Міністерству соціальної політики України наша область отримала фінансування на створення таких закладів. У Вараші нововідкритий центр – один із кращих. За це хочу подякувати колективу центру соціальних служб, міській владі, депутатському корпусу».
Тим часом необхідність у таких закладах є. Так цьогоріч в області до відповідних структурних підрозділів надійшло 2025 звернень щодо домашнього насильства. В тому числі 95 – від дітей, 1715 – від жінок, 215 – від чоловіків. Це більше, ніж торік на 10,4 %. Разом із тим у Вараському районі кількість звернень зросла майже в 5 разів.
Загалом же на сьогодні у 5 громадах Рівненської області створено спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, пояснила директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк. Мова йде про Вараську, Зарічненську, Соснівську, Радивилівську та Острозьку ТГ.