Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1101 від 19.01.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Вимірюємо тиск правильно: 6 помилок, які не можна допускати

Вимірюємо тиск правильно: 6 помилок, які не можна допускати

Артеріальний тиск-це тиск крові на стінки артерій. Він залежить від роботи серця і судин. Артеріальний тиск називають високим, якщо воно вище 140/90 мм рт. ст., а низьким — якщо нижче 90/60 мм рт. ст. Для вимірювання тиску потрібен тонометр Gamma Semi.

Нормальний артеріальний тиск для дорослих становить 120/80 мм рт. ст. вимірювання артеріального тиску допомагає визначити наявність гіпертонії або гіпотонії. Артеріальний тиск можна виміряти самостійно або за допомогою лікаря.

Для того щоб правильно виміряти артеріальний тиск, необхідно:

  • Зняти всі прикраси з рук.
  • Вибрати правильний розмір манжети.
  • Застосувати манжету до правої руки, піднявши її до рівня серця.
  • Одягти нагрудний пояс або прикласти до грудей м'яку подушку.
  • Натиснути кнопку на апараті для початку вимірювання.
  • Стежити за тим, щоб м'яко дихати і не рухатися.

Вимірювання артеріального тиску допомагає встановити наявність гіпертонії або гіпотонії у пацієнта. Це важливо, оскільки вони можуть бути причиною різних захворювань.

Артеріальний тиск норма

Артеріальний тиск-це тиск крові у великих артеріях людини. Розрізняють два показники артеріального тиску:

- Систолічний (верхній) артеріальний тиск — в момент максимального скорочення серця;- діастолічний (нижній) артеріальний тиск в момент максимального розслаблення серця.

Рівень артеріальногодавленія не є постійною величиною — він безперервно коливається в залежності від впливу різних факторів. Артеріальний тиск вимірюється в міліметрах ртутного стовпа (мм.рт.ст.) діапазон нормального рівня систолічного артеріального тиску 115-130 ммрт.ст. Діапазон нормального діастолічного артеріального тиску 60 — 89 мм рт.ст.

Вимірювання артеріального тиску

Вимірювання артеріального тиску може проводитися як в стані спокою, так і під час дії фізичних або психо-емоційних навантажень, а також в інтервалах між різними видами активності. Артеріальний тиск найчастіше вимірюється в положенні сидячи (спина повинна мати опору, так як будь-які форми ізометричних вправ викликають негайне підвищення артеріального тиску) або лежачи.

Підвищення артеріального тиску

Гіпертонія (артеріальна гіпертензія) — стійке підвищення тиску крові у великих артеріях більше 140/90 мм рт.ст. підвищення артеріального тиску-основний фактор ризику розвитку судинних захворювань мозку, ішемічної хвороби серця, серцевої і ниркової недостатності, уражень очей.

Основна мета при лікуванні гіпертонії-не збивати, а поступово знижувати артеріальний тиск, прагнучи до досягнення рівня 120-130/80 мм рт. ст. пацієнтам літнього віку доцільно знижувати артеріальний тиск до більш високих значень (140-145/85-90 мм рт.ст.). Надмірне зниження артеріального тиску небезпечно для хворих на артеріальну гіпертензію з гіпертрофією лівого шлуночка серця, ішемічною хворобою і потологією судин головного мозку, так як при цьому погіршується кровопостачання судин серця і мозку.

Знижений артеріальний тиск

Гіпотонія (артеріальна гіпотензія) — стійке зниження артеріального тиску нижче норми, знижений артеріальний тиск. Величина такого зниження індивідуальна, але зазвичай нижче 100/60 мм рт. СТ. для чоловіків і 95/60 мм рт. СТ. для жінок.

Причини зниженого артеріального тиску можуть бути різні: зневоднення, крововтрата, серцева недостатність, пороки серця, отруєння, хронічні інфекції (туберкульоз), пухлини, гіповітаміноз, але найчастіша причина гіпотонії — вегетосудинна дистонія.

Низький артеріальний тиск пов'язаний з порушенням судинного тонусу. У нормі судини при необхідності долени швидко звужуватися і розширюватися, проте у гіпотоніків ця реакція сповільнена, що призводить до недостатнього надходження крові до органів і тканин. У підсумку, системи організму і органи відчувають кисневе голодування і не в змозі працювати в оптимальному режимі.

Якщо артеріальний тиск має тенденцію до стійкого відхилення від норми як в сторону підвищення, так і в бік зниження, необхідно спостереження і обстеження у лікаря-терапевта з метою підбору адекватного комплексного лікування з використанням медикаментозних і немедикаментозних методів терапії.

Помилка № 1: Виміряйте «на бігу»

Як правило, пацієнти вимірюють артеріальний тиск на бігу, після психоемоційного перенапруження, або говорять під час вимірювання. Це все може впливати на точність цифр.

Потрібно, щоб людина перебувала в стані спокою, багато хто не дотримуються цього правила. Якщо людина якусь тяжкість підняв і відразу виміряє тиск — це не буде його звичайним станом. Якщо людина понервував, міряють тиск — воно, як правило, вище, тому що йде спазм судин, навантаження на серце збільшується, і пульс і тиск можуть підвищитися. Повинен бути спокій не менше десяти хвилин.

Помилка № 2: неправильно сидіти

Для початку потрібно прийняти правильне положення тіла: сісти на стілець так, щоб спина була пряма, ноги спиралися на підлогу. Руку наполовину зігнути в лікті і покласти на стіл. У виняткових випадках можна вимірювати тиск людині, яка лежить — якщо стан не дозволяє його посадити.

Помилка № 3: надягати манжету не туди

Ще одна важлива деталь: правильна установка манжети. Для того, щоб показники були об'єктивні, манжета повинна знаходитися на одному рівні з серцем. Це на 1-2 сантиметри вище згину ліктя.

— якщо ваш лікар виявив раніше, що різниця в артеріальному тиску на правій і на лівій руці конкретно у вас більше десяти міліметрів ртутного стовпа, то подальше вимірювання потрібно проводити саме на тій руці, де тиск був максимальним, — говорить Стяжкіна.

Помилка № 4: не знімати одяг

Одяг може перешкодити виміряти тиск правильно. В ідеалі надягати манжету потрібно на голу руку і так, щоб рукав не був закатаний, здавлюючи плече. Якщо зовсім звільнити руку неможливо — потрібно, щоб одяг не була товстою — її складки будуть створювати додаткову компресію в області плечової артерії.

Помилка № 5: пити каву

Лікарі рекомендують за тридцять хвилин до вимірювання артеріального тиску не палити і не вживати ні кави, ні чаю — все це може підвищити артеріальний тиск.

Помилка № 6: вимірювати один раз

Для отримання найбільш об'єктивних показників потрібно виміряти тиск повторно після двохвилинної перерви і орієнтуватися на середні числа. Крім того, робити це бажано вранці і ввечері, і записувати середній тиск вранці і середній тиск ввечері в спеціальний щоденник. Це може стати в нагоді в подальшому — домашній моніторинг тиску допоможе лікареві при діагностиці, тому що в кабінеті лікаря пацієнти часто хвилюються, і тиск підвищується.

Як виміряти тиск без тонометра?

Люди, які страждають від гіпертонічної хвороби, змушені постійно носити з собою тонометр. Але може трапиться ситуація, коли приладу може не опинитися під рукою. Як виміряти артеріальний тиск без тонометра в такому випадку? Вихід, хоч неточний, але є. Поміряти тиск допоможуть звичайна капронова нитка, 30-ти сантиметрова лінійка, кільце і трохи теорії.

Вимірювання за допомогою лінійки і маятника

Отже, роздобувши все необхідне, приступимо до безпосереднього вимірювання. Воно буде складатися з декількох кроків:

  • Зробіть простий маятник: протягніть нитку довжиною 20 см в кільце. До речі, кільце можна замінити голкою або гайкою.
  • Намацайте пульс на зап'ясті, і на місце де він чітко прощупується прикладіть лінійку так, щоб нульова відмітка на лінійці збігалася з точкою пульсації. Рука повинна бути розслаблена і розташовуватися на рівні серця.
  • Розташуйте маятник над нульовою позначкою лінійки так, щоб відстань між ними дорівнювало 1-2 сантиметрам і дочекайтеся поки він повністю знерухомиться.
  • Повільно ведіть маятник у напрямку до ліктьового згину. Як тільки ви помітите, що маятник почне розгойдуватися, подивіться на якій позначці лінійки це сталося і помножите цю цифру на 10. Наприклад, 7x10= 70. Це величина діастолічного, або нижнього артеріального тиску.
  • Після цього, не зупиняючись, продовжите вести маятник уздовж лінійки. Через деякий час маятник знову почне розгойдуватися, вказуючи на позначку величини систолічного, або верхнього тиску. Цю цифру також слід помножити на 10.

Слід враховувати, що даний спосіб не може гарантувати точний результат показань артеріального тиску.

Вимірювання по пульсу

Визначити тиск без тонометра можна по пульсу. Для цього:

  • Візьміть годинник з секундною стрілкою або секундомір.
  • Сядьте на стілець і прийміть зручну позу.
  • Розслабитися.
  • Намацайте пульс на зап'ясті.
  • Протягом 30 секунд виміряйте кількість ударів.
  • Отриманий результат помножте на 2.

У підсумку ми отримали число ударів серця в хвилину. Тепер потрібно проаналізувати результат: якщо ми отримали результат менше або рівний 60 — артеріальний тиск знижений, 60-80 ударів в хвилину — тиск в нормі, більше 80 — тиск підвищений.

Які ще способи

Визначити підвищений/знижений тиск допоможуть симптоми, які супроводжують цю недугу.

19.01.2023


Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22488)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14635)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14516)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14108)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (402)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (65)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (64)
• Проблеми з пам’яттю: (61)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (61)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (60)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (58)
• Чи можна нагрівати мед? (58)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (58)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (57)
• Фундучна картопля (56)
• Рецепт домашніх патчів (56)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (56)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (54)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"