Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1102 від 26.01.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс культури і освіти

Вступна кампанія 2023: нова модель Національного мультипредметного тесту

Так, цьогоріч НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Нова модель вступу це – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.

Із міркувань безпеки ухвалено також рішення, що НМТ проходитиме в один день. Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні на сайті Українського центру оцінювання якості освіти онлайн. НМТ міститиме дві сесії: основної і додаткової. Як і торік, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних аудиторіях закладів освіти України, так і за кордоном.

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Навіщо потрібно читати класику

Що можна почерпнути в монументальних творах, крім традиційних моральних ідеалів?

Навчитися підтримувати діалог будь-якого рівня складності, почати краще розбиратися в людях, осягнути мистецтво подолання перешкод, що виникають на життєвому шляху, і просто отримувати задоволення від вечорів наодинці з самим собою — всьому цьому нас здатні навчити не тільки бізнес-коучі і психотерапевти, а й класична література. І часом навіть більшою мірою, ніж перераховані професіонали своєї справи! На сайті https://sens.in.ua є чималий асортимент книжок для людей будь-якого віку.

Краще розуміти людей

Читання класики не тільки сприяє духовному розвитку, але і знайомить вас з азами психології. Задумайтесь: прочитавши монументальні твори Лесі Українки, Кафки, Вайлда, Франко ви почнете розуміти причини і наслідки тієї чи іншої поведінки, дізнаєтеся ближче людські характери і осягнете непросту науку взаємодії з навколишнім світом.

Великі письменники пропонують читачеві практично універсальні типи особистостей: Захар Беркут, Дон Жуан, Тартюф, Макбет і багато-багато інших, які напевно трапляються кожному з нас в житті. Адже якщо задуматися, незважаючи на гадану унікальність, людині в більшості випадків властиво діяти за сформованим сотні років тому шаблоном. Читаючи класику, вам вдасться не тільки з легкістю розгадувати поведінкові мотиви співрозмовників, а й підбирати до кожного характеру свій «ключик». Хочете стати майстром переговорів? Зверніться за допомогою до великих письменників.

Розвивати культуру мови

Ні для кого не секрет, що читання будь-якої якісної літератури, будь то сучасна проза або класика зі шкільної програми, допомагає розвинути в собі креативні здібності, поліпшити розумовий процес і поповнити словниковий запас. А ще класичні твори здатні урізноманітнити вашу мову. Нові звороти і несправедливо забуті слова рідної мови допоможуть вам ясніше і грамотніше висловлювати власні думки.

Ефективно вирішувати нагальні проблеми

Багато людей помилково вважають, що класичні твори безнадійно застаріли: часи і звичаї змінилися, а поради, дані кілька століть тому, втратили свою актуальність. Ми готові з цим посперечатися! Головне достоїнство якісної літератури якраз і полягає в тому, що істини, колись озвучені великими письменниками, вічні, вони не залежать від поточного століття. Навіть фахівці в області психотерапії настійно рекомендують звертатися до класичних романів в пошуках відповідей на нагальні питання, адже розмірене читання хороших книг здатне не тільки повернути втрачену гармонію, а й допомогти поглянути на ситуацію з боку і навіть знайти з неї вихід.

Погодьтеся, що проблеми кожної сучасної людини, за рідкісним винятком, типові, а значить, і набір їх рішень досить обмежений. Сюжети шекспірівського «Короля лір» як і раніше присутні в нашому житті, досить лише переодягнути головних героїв в сучасні вбрання. І добре вивчивши великі твори, ви зможете з легкістю виходити з найскладніших ситуацій.

Отримувати задоволення

Здатність сприймати класичну літературу як джерело натхнення, а не шкільний урок, як правило, виникає в зрілому віці. Після тридцяти (а іноді і пізніше) з'являється любов не тільки до хвацько закрученого сюжету, а й до філософії, яка для школяра часом виявляється недоступною. Читаючи твори Шекспіра, Гете, Діккенса, ви відкриєте для себе принципово нові горизонти. Вони дозволять вам відволіктися від побуту, духовно розвинутися і познайомитися з кращими зразками письменницького мистецтва.

Класика допоможе вам розслабитися після напруженого робочого дня, переглянути свої погляди на нагальні проблеми і, цілком ймовірно, почати сприймати життя інакше.

Класична література - це "машина часу", здатна перенести людину в іншу епоху і пережити разом з героями їх емоції і вчинки.

Класична література - це зв'язок з предками, далекими і близькими. Допомагає зрозуміти свій народ, історію і культуру своєї країни. Дає людині грунт під ногами, національну свідомість, поняття Батьківщини, в кінці кінців.

26.01.2023


Переглядів: 706

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22513)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18450)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15455)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15195)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15064)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14947)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14925)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14679)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14651)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14528)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14468)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14123)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14088)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (624)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (80)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (77)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (72)
• Проблеми з пам’яттю: (70)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (70)
• Чи можна нагрівати мед? (69)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Рецепт домашніх патчів (66)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (65)
• Фундучна картопля (64)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"